De minor creative storytelling geeft mij de ruimte om mijn passie voor verhalen te combineren met mijn creativiteit. Ik heb mezelf ontwikkeld en verfijnd op een gebied waar ik niet vaak mee in aanraking kom in mijn studie journalistiek. Het zijn een paar inspirerende maanden geweest waar ik heb geleerd hoe verhalen meer impact kunnen maken. Elk project heeft een boodschap wat dicht bij mij ligt. Daarom kijk ik vol trots terug op de afgelopen weken. Ik heb de kracht van creativiteit gevonden in het vertellen van verhalen.
Allereerst heb ik samen met Niels Nijhof en Katrien Martens een audioverhaal gemaakt over liefde. Liefde kunnen we soms uit het oog verliezen maar diep van binnen zal het er altijd zitten.
Ten tweede heb ik samen met Jill Buining en Cato Arend een short film gemaakt over rouw. Rouwen is pijnlijk en onaangenaam maar we kunnen ook rust vinden in de herinneringen die we hebben gemaakt.
Ten derde heb ik samen met Sophie Chan, Nathan Mukoko, Marise Ribbers en Pierette Brand een theatervoorstelling gemaakt over de emotie boos. Boosheid druk je weg en negeer je. Op dagen dat je wekker slaapt, je constant je teen stoot, het warme water op is, de statiegeld automaat je blikje uitspuugt in plaats van inslikt en alle reclames je confronteren met je slechte gewoontes word je boos. Hoe langer je dat negeert, hoe groter de boosheid wordt. Totdat je eindelijk naast de emotie durft te zitten.

Ten slotte heb ik een spoken word optreden gegeven ‘water bij de soep’. Een ode aan normen en waarden van generaties. Een ode aan mijn oma want bij mijn oma mag iedereen altijd mee eten omdat er altijd water bij de soep kan. Ondersteunend met muziek heb ik dit op mogen voeren bij een open mic avond in de Bastaard.
Ik heb een draad dat praat
Ik heb een draad dat praat over mijn geschiedenis
Ik heb een draad dat praat over zij die mij voorgingen
Ik heb een draad dat praat over mij
Ik heb een draad dat heeft gepraatIk ben een stukje verweven draad in het geleefde draad
Niet als eerst niet als laatstHet draad is warm
Als een deken vol dagen
Zachtjes zij aan zij
Samenzijn
De geur is vertrouwd
Het gevoel is lief
Als een oude melodie die ik nooit heb geleerd maar altijd kenHet is een erfstuk
Geen goud
Geen gift
Geen geldHet is gewoonte
Het is zorg
Het is plicht
Het is liefde
Van hart tot hartOma zegt altijd
Er kan altijd water bij de soep
Iedereen kan altijd mee eten
Die oma
Zo zacht als een donzen deken
Zo zorgzaam als een warm bad
Zo lief als de lichte lentezonBij oma zit het niet in wat je hebt
Bij oma zit het in wat je deelt
Bij oma kan er altijd water bij de soepZe had van haar moeder geleerd
Hoe een lege pan gevuld kan worden
Met liefde en hoop
Mijn moeder leerde het van haar
Ik leerde het van mijn moederHet is soep die altijd reikt
Altijd vult
Altijd warm is
Soep die geen einde kent
Omdat de pan nooit leeg is
Zolang het hart vol blijftHet gevoel is groot
De wortels zijn sterk
Het recept is bekend
Ooit
Houd ik dat draad stevig vast en praat
Gooi maar wat water bij de soep
