Ilse (22) is vijf tot zes keer per week in de sportschool te vinden. Ze volgt fitness influencers: “Meer om hier en daar wat tips en trucs op te vangen.” Ze sport inmiddels anderhalf jaar en heeft dankzij fitness haar diabetes onder controle gekregen. “Daar ben ik het meest trots op. Ook zit ik beter in mijn vel.”

[aesop_image img=”https://svjmedia.nl/serenaspeet/wp-content/uploads/sites/70/2022/06/Ilse_1.jpg” panorama=”off” credit=”Ilse” align=”right” lightbox=”off” captionsrc=”custom” captionposition=”left” revealfx=”off” overlay_revealfx=”off”]

De sporter traint het liefst haar rug en biceps en slaat niet graag trainingen over. “Ik ga ook sporten op momenten dat ik me niet goed voel, dan kan ik me richten op het sporten in plaats van op de dingen die niet goed gaan of tegenzitten”, legt Ilse uit. Sporten is voor haar een uitlaatklep, ze kan haar gedachten dan op nul zetten en even helemaal opgaan in wat ze aan het doen is. “Na het sporten ben ik dat slechte gevoel meestal even kwijt.”

Op dagen dat ze niet sport voelt ze zich vaak niet goed. “Dat komt omdat ik dan mijn energie niet kwijt kan”, legt Ilse, die diabetes type 1 heeft, uit. “Daardoor stijgt mijn bloedsuiker en voel ik me de hele dag sloom. Ook heb ik dan geen voldaan gevoel aan het einde van de dag.”

Ilse koopt geen sportproducten omdat ze aangeprezen worden op sociale media, maar wel omdat mensen in haar omgeving haar op producten wijzen of als ze er zelf onderzoek naar heeft gedaan. “Op dit moment gebruik ik helemaal geen supplementen”, vertelt Ilse. “alleen heel af en toe pre-workout. Ik heb een ‘illegale’ pre-workout, daar krijg ik veel energie van maar ook merk ik dat ik veel jeuk en een rode huid krijg.” Die bijwerkingen zorgen er niet voor dat Ilse het product helemaal links laat liggen. Over de inhoud van de pre-workout is ze niet helemaal zeker. “Ik weet ongeveer wat erin zit”, legt ze uit. “Maar over het algemeen maak ik me daar niet zo druk om.”

[aesop_image img=”https://svjmedia.nl/serenaspeet/wp-content/uploads/sites/70/2022/06/Ilse_2.jpg” panorama=”off” imgwidth=”30%” credit=”Ilse” align=”left” lightbox=”off” captionsrc=”custom” captionposition=”left” revealfx=”off” overlay_revealfx=”off”]

Op sociale media ziet Ilse vaak het perfecte plaatje voorbij komen. Hoewel ze niet denkt dat ze daardoor veel meer druk op zichzelf legt, speelt het wel mee. “Waarom zou je er niet geweldig uit willen zien, laten we eerlijk zijn”, vertelt de sporter. Ze hoopt vaker normale mensen tegen te komen op haar tijdlijn in plaats van alleen maar de topfitte sporters. “Dat lichaam is niet realistisch.” Ilse plaatst zelf ook foto’s in de sportschool of in sportkleding op Instagram, ook al is ze naar eigen zeggen niet zo perfect als de influencers op Instagram: “Ik vind het belangrijker dat je jezelf goed voelt, wat een ander daarvan denkt moet je niet meetellen.” Ilse hoopt anderen te motiveren om naar de sportschool te gaan en zich niks van de mening van anderen aan te trekken. “Iedereen is mooi van zichzelf, schaam je niet om te sporten. Blijf je eigen ding doen en heb maling aan wat een ander erover te zeggen heeft.”