De harde klappen van de pucks tegen de boarding en sticks klinken op De Vechtsebanen. Op het ijs maken de spelers en speelster zich klaar voor de wedstrijd. Op het programma staat Utrecht Dragons tegen Red Eagles ‘s-Hertogenbosch. In de laatste wedstrijd voor de start van het ijshockeyseizoen nemen de nummer drie (Utrecht Dragons) en negen (Red Eagles) van vorig seizoen het tegen elkaar op. Bij Utrecht in de goal staat met rugnummer 1 Eline Gabriele. Zij is een van de drie vrouwelijke speelsters op het hoogste niveau bij de mannen.
Tijdens de warming-up kijkt Eline Gabriele toe hoe de rest van het team vlak voor ze naar binnen gaan afwerken op tweede keeper van vandaag, Brett Magnus. De harde knal bij elke puck die tegen de keeper aanvliegt of net langs de paal gaat en tegen de boarding komt klinkt op De Vechtsebanen. In een goed gevulde hal gaan de spelers naar binnen en haalt het publiek nog een laatste biertje of colaatje voordat ze plaatsnemen op hun stoeltje. Terwijl het ijs voor de laatste keer gedweild wordt warmt de stadionspeaker het publiek nog even goed op en vraagt of iedereen zijn hand in de lucht kan doen en een U kunnen vormen. Door de hal klinkt het kenmerkende Utrechtse “UUUUU”.
De lampen gaan uit en de spelers staan klaar om het veld op te komen, door de boxen klinkt Narco van Blasterjaxx en Timmy Trumpet. Onder luid applaus komen de spelers het veld op. Als laatste komt Eline Gabriele het veld op, de spelers staan eerst nog tegenover elkaar en slaan keihard met de stick op het ijs en nemen dan hun posities op het ijs in.
Rustig begin
Voor Eline begint de wedstrijd rustig, Utrecht neemt gelijk het initiatief en krijgt kansen. Van een afstand kijkt Gabriele toe, ze volgt de puck die over het ijs glijdt en hoort het schrapen van de schaatsen op het ijs. Soms komt de puck haar kant op en legt ze hem stil voor een medespeler, zodat die er mee vandoor kan. Na tien minuten zetten de Red Eagles Gabriele voor het eerst aan het werk. De nummer 12 legt aan voor een schot, maar Gabriele kan pareren. Het publiek applaudisseert luid voor de keepster. De eerste periode vliegt voorbij, voor Gabriele een rustige periode. De teams gaan rusten met een 2-0 voorsprong voor Utrecht.
In periode twee kan Gabriele aan de bak, de Red Eagles krijgen gelijk kansen maar Gabriele weet het doel leeg te houden. Dan krijgt Alexander Makarin van de Utrecht Dragons een straf en kan hij twee minuten in de penaltybox gaan zitten. De Red Eagles voeren de druk op maar krijgen de puck maar niet langs Gabriele. Het lijkt steeds meer haar wedstrijd te worden, het publiek juicht bij elke redding net iets harder dan bij de vorige want Utrecht heeft het lastig. Na nog een speler van Utrecht die naar de penaltybox verwezen wordt valt dan toch de goal voor de Red Eagles en niet veel later de volgende.
Heldin van Utrecht
Hoewel het 2-2 staat bij het begin van de derde periode is Gabriele bezig aan een hele sterke wedstrijd. Eline Gabriele is een van de drie vrouwelijke speelsters in de mannen Eredivisie, bij de Dordrecht Lions is Anne Hardenbol actief en bij de OG Capitals Leeuwarden speelt Arwen ten Cate. In het Nederlands team is Gabriele de onbetwiste nummer een. Afgelopen seizoen is ze zelfs wereldkampioen geworden. In de zomer heeft Gabriele verlengd bij de Utrecht Dragons ondanks aanbiedingen van andere clubs. Onder andere de waardering van de supporters is doorslaggevend geweest om bij de club te blijven, geeft Gabriele aan op het clubkanaal van de Utrecht Dragons.
Die waardering is te voelen op de tribunes, bovenin achter de penalty box zit een groepje supporters van de Utrecht Dragons die net even wat harder juichen dan de andere supporters als Gabriele de volgende redding maakt.
Een derde periode die alle kanten op kan
De stadionspeaker warmt het publiek nog voor een laatste keer op voor de derde periode. Zelfs de scheidsrechter zingt mee met Cheerio van Justen de Wildt. Het gaat er wat harder aan toe in deze periode, meerdere kleine opstootjes op het veld. Ook het publiek leeft meer mee, ook al is het maar een oefenwedstrijd. Gabriele blijft maar doorgaan met reddingen maken. Utrecht is sterker deze periode. Na vijf minuten in de laatste periode staan de Red Eagles zelfs een tijdje met maar 3 spelers op het ijs na een paar straffen. Gabriele kan dus even ademhalen, als de straf voor twee spelers van de Red Eagles ten einde loopt slaat ze hard op het ijs met haar stick om aan te geven dat de spelers terugkeren.
Met nog zes minuten te gaan scoort Utrecht dan toch, Nigel Zwiers schiet raak en lijkt Utrecht de overwinning te bezorgen. Na die goal zet Den Bosch weer aan en kan Gabriele weer aan de bak, de ene na de andere puck vliegt op haar af maar geen enkele gaat erin. Tot vier minuten voor tijd, de puck vliegt met een harde klap op Gabriele af, die er net niet in slaagt om hem uit het doel te houden. Via de paal en de achterkant van Gabriele schuift de bal erin. Overtime.
In de overtime heeft Gabriele het druk, ze pakt meerdere één-op-éénsituaties en houdt Utrecht in de wedstrijd. Met nog zeven minuten te gaan scoort Utrecht de winnende.
Women of the Match
Utrecht wint de generale repetitie, maar waar het normaal zou gaan over de speler die het winnende doelpunt heeft gescoord, draait deze keer het feestje om Gabriele. De keepster wordt uitgeroepen tot vrouw van de wedstrijd. Met haar vele geweldige reddingen heeft zij Utrecht hoogstpersoonlijk in de wedstrijd gehouden.
Gabriele heeft kunnen laten zien wat ze kan en geeft de trainer keuzes. Hoewel ze normaal tweede keeper is achter Brett Magnus heeft ze vandaag de hele wedstrijd gespeeld en bewezen dat ze dit niveau aankan. Volgende week gaan we zien of ze haar trainer van gedachten heeft kunnen veranderen. In de eerste wedstrijd van het seizoen nemen de Utrecht Dragons het op tegen de Santino Eindhoven Kemphanen.