SvJ media

Selecteer Pagina

SvJ studente Merle Anema finaliste Honoursstudent van het Jaar

SvJ studente Merle Anema finaliste Honoursstudent van het Jaar

SvJ studente Merle Anema finaliste Honoursstudent van het Jaar

Student journalistiek Merle Anema is finaliste voor ‘HU Honourstudent 2024’ nadat ze is genomineerd vanuit het instituut voor Media. Ze staat op het Onderwijs & Onderzoek Festival op 11 april met drie andere HU-studenten in de finale

door | 21 03 2024, 12:03 | Uitblinkers

Portret Merle  Foto: Pepijn van der Putten

Ieder jaar organiseert het Honours team van de HU de Verkiezing Honoursstudent van het jaar. Het selectieproces van de finalisten verschilt per jaar. Dit jaar namen alle directeuren van onderwijsinstituten, samen met de Honourscoördinatoren , deel aan het nominatieproces waarin ze één Honoursstudent mochten nomineren. Daarna kregen HU-medewerkers en studenten de kans om hun favoriet van alle genomineerden te kiezen via een stemming. Na genoeg stemmen te hebben ontvangen, is Merle verzekerd van een plek in de finale.

‘Een grote eer’
De nominatie kwam voor Merle als een totale verrassing, maar ze is er erg blij mee. ‘Ik vond het eigenlijk gelijk wel heel leuk en een grote eer. Ik vertel mensen nooit echt wat ik allemaal doe met Honours, maar op deze manier kan ik wel aan andere studenten laten zien wat je er ook allemaal mee kan doen, want soms blijft Honours een beetje op de achtergrond.’ Honoursonderwijs biedt studenten de mogelijkheid zich te verdiepen, verbreden en excelleren. Studenten binnen het Instituut voor Media kunnen HU honourscursussen volgen, meedoen met projecten of zelf een idee oppakken.

Honourscoördinator op het Instituut voor Media Elvira van Noort mocht de nominatie vanuit de opleiding Journalistiek bepalen, in samenspraak met haar voorganger Peter Douma. Wat haar betreft, sprong Merle er gelijk uit. ‘Ze was in het eerste jaar al begonnen met een serie maken voor lokale omroep Slotstad RTV Zeist, waar ze zelf van A tot Z verantwoordelijk voor was. Dat deed ze gewoon naast haar studie. Dit laat een stukje ondernemerschap, innovatie, vakbekwaamheid en professioneel samenwerken zien. Het raakt eigenlijk heel veel vlakken tegelijk en dat is heel tof.’

Honnoursavontuur
Voor Merle begon het Honoursavontuur in haar eerste studiejaar toen ze op eigen initiatief begon aan een documentaireserie over vijf spraakmakende vrijwilligers in Zeist. Ze pakte zelf de regie in handen en pitchte haar idee aan de lokale omroep, waar de documentaireserie uiteindelijk ook is uitgezonden. Maar alsof dit nog niet genoeg was, begon ze tegelijkertijd aan een tweede Honoursproject. Bij dit Honoursproject leerde Merle hoe ze mensen interviewt met mentale problemen. ‘In het eerste jaar verveelde ik me eigenlijk een beetje. Ik zocht meer uitdaging en wilde dingen op mijn eigen manier doen’, vertelt Merle.

Inmiddels zit Merle in het tweede jaar en heeft ze twee Honourssterren op zak. Momenteel is ze zelfs bezig met haar derde Honoursproject genaamd ‘Grensverleggers’. Merle vindt het niet lastig om de Honours te combineren met de studie. ‘Vooral in het eerste jaar ging het eigenlijk echt prima, nu in het tweede jaar wordt het wel iets drukker, maar tot nu toe gaat het goed.’

Echte aanrader
Merle zou andere studenten zeker aanraden om Honours te gaan doen. ‘Het is gewoon een goede verdieping. Ze noemen Honours ‘verdieping en verbreding’, maar dat is ook echt zo. Je bouwt tijdens de Honours heel veel kennis op die je ook later in je studie weer kunt gebruiken. Zo moest ik bijvoorbeeld voor GO een ex-kankerpatiënt interviewen. Dat was best heftig, maar door de Honours wist ik wel hoe ik daar mee om moest gaan.’

Finale
Of Merle straks de titel van ‘Beste Honoursstudent van het jaar’ op haar naam mag schrijven, wordt donderdag 11 april om 10.45 uur tijdens het Onderwijs & Onderzoek Festival in de Werkspoorkathedraal bekendgemaakt. Wat Van Noort betreft hoeft Merle echt niet te winnen, om een uitblinker te zijn. ‘Wat ons op de School betreft blink je sowieso al uit als je genomineerd bent. Te gek toch?!’

Ben je student Journalistiek en heb je interesse in Honours? Kijk eens naar het aanbod voor periode D op de Honours Canvaspagina https://canvas.hu.nl/courses/29652 en voor meer algemene informatie over Honours kijk je op https://husite.nl/huhonours/. Neem contact op met Elvira van Noort | elvira.vannoort@hu.nl als je een alumnus bent met een idee voor een honourssamenwerking in het journalistieke werkveld.

Over de auteur

Nikita de Jong

Ik ben Nikita de Jong en studeer aan de school voor Journalistiek. Ik vind het leuk om items te maken en teksten te schrijven. Ik ben geinteresseerd in veel verschillende onderwerpen.