Spotlight

Selecteer Pagina

Waarom kiezen studenten nog voor de Pabo?

Waarom kiezen studenten nog voor de Pabo?

Waarom kiezen studenten nog voor de Pabo?

BINNENLAND – Terwijl scholen steeds moeite hebben om genoeg leraren voor de klas te krijgen, kiezen studenten nog steeds bewust voor de Pabo. Maar waarom eigenlijk? Wat trekt jonge mensen aan in een beroep waarvan de werkdruk en verantwoordelijkheid vaak groot zijn?

Voor Parker Tideman, student aan de Pabo, was de keuze voor het onderwijs vooral een bewuste keuze. Het werken met kinderen en het idee dat je iets kunt betekenen voor hun ontwikkeling spreken haar aan. Toch merkte ze tijdens haar opleiding dat het beroep anders is dan ze van tevoren had verwacht.

Vooral tijdens stages krijgt ze een beter beeld van wat het betekent om voor een klas te staan. Naast lesgeven komt er veel meer bij kijken: lessen voorbereiden, nakijken, vergaderen en contact met ouders. Daardoor is het volgens haar belangrijk om niet alleen te kijken naar de leuke kanten van het beroep.

Toch schrikt dat haar niet meteen af. Juist het contact met leerlingen en het verschil dat je als leraar kunt maken, zijn redenen om door te gaan. De vraag is wel of dat genoeg blijft wanneer ze straks zelf fulltime voor de klas staat.

Dat maakt de nieuwe generatie leraren belangrijk voor het lerarentekort. Er zijn niet alleen meer mensen nodig die leraar willen worden, maar ook mensen die het beroep uiteindelijk willen blijven doen. Voor studenten zoals Tideman begint die keuze nu al.

 

Over de auteur

Teun Kuijt

Teun Kuijt (2006) is student aan de School voor Journalistiek in Utrecht. Ook geboren en getogen in Utrecht met een enorme interesse op allerlei vlakken. Met veel liefde en passie voor het vak schrijft ze al vanaf jonge leeftijd. Van de schoolkrant tot haar profielwerkstuk, ze heeft altijd met veel plezier geschreven. Nu is ze begonnen met met de School voor Journalistiek en staat ze open om nog meer van het vak te leren. Ze volgt alles op de voet en je kan daarom veel leuke gevarieerde artikelen van haar kunnen verwachten.