Amersfoort

Selecteer Pagina

Drie maanden zijn voorbij gegaan en Amersfoort is nogsteeds verdeeld over nieuw parkeerbeleid, hoe nu verder?

Drie maanden zijn voorbij gegaan en Amersfoort is nogsteeds verdeeld over nieuw parkeerbeleid, hoe nu verder?

Parkeerlogo via Pixabay

Sinds 1 oktober geldt in grote delen van Amersfoort een nieuw parkeerbeleid. Betaald parkeren en vergunningparkeren zijn uitgebreid buiten de binnenstad. Hoewel de gemeente spreekt van een noodzakelijke maatregel voor de toekomst van de stad, ervaren ondernemers vooral onzekerheid en zorgen over de gevolgen.

 

Volgens de gemeente Amersfoort is het nieuwe beleid nodig om de stad bereikbaar en leefbaar te houden. Het aantal inwoners en auto’s blijft groeien en zonder ingrijpen kan het verkeer in Amersfoort vastlopen. Door parkeerplaatsen te reguleren wil de gemeente meer ruimte creëren voor woningen, groen en veiligere straten voor voetgangers en fietsers. De persvoorlichter benadrukt dat het beleid niet is ingevoerd om extra opbrengsten te genereren. Sterker nog, de invoering kost de komende jaren juist geld door investeringen in nieuwe systemen, borden en uitvoering. Ook is rekening gehouden met inwoners met een kleinere portemonnee. Zo blijft de eerste parkeervergunning relatief goedkoop.

Ondernemers in de binnenstad kijken anders naar het beleid. Centrummanager Maikel Grijzen van Ondernemers binnenstad Amersfoort (ObA) vertelt dat veel ondernemers zich zorgen maken over hogere parkeerkosten voor klanten en personeel. Vooral medewerkers die dagelijks met de auto komen, merken dit direct in hun portemonnee. Volgens meneer Grijzen zoeken ondernemers naar oplossingen en passen zij zich aan, maar is er nog veel onzekerheid. “Het beleid is nu eenmaal van kracht, dus ondernemers proberen ermee om te gaan, maar de vragen en zorgen zijn zeker niet verdwenen,” zegt hij.

Zowel de gemeente als de ondernemersorganisatie benadrukken het belang van overleg. De gemeente is in gesprek gebleven met bewoners en ondernemers en heeft op basis van die gesprekken al aanpassingen gedaan in onder andere tarieven en bezoekersregelingen. Ondernemers organiseren bijeenkomsten om knelpunten te bespreken en blijven vragen naar duidelijkheid van de gemeente.

Helaas heeft de uitvoerende wethouder verschillende bedreigingen gekregen over dit beleid, maar zowel de ObA als de gemeente zijn het erover eens: bedreigingen richting bestuurders gaan te ver en zijn onacceptabel. Meningsverschillen over beleid horen thuis in gesprekken en discussies, niet in intimidatie.

In de komende periode zal moeten blijken hoe het parkeerbeleid zich verder ontwikkelt. De gemeente zegt het beleid stap voor stap te blijven volgen en waar mogelijk bij te sturen. Ondernemers hopen ondertussen op meer rust, duidelijkheid en een balans tussen bereikbaarheid en een aantrekkelijke binnenstad.

Over de auteur

Giancarlo Labrada Proenza

Ik ben Giancarlo Labrada Proenza. Ik ben 22 jaar oud en woon in Hillegom. Ik kom van de opleiding AV-Specialist, die ik vorig jaar heb afgerond. Ik volg nu de opleiding Journalistiek aan de Hogeschool Utrecht. Ik ben heel nieuwsgierig aangelegd en vind het belangrijk om te begrijpen wat er zich allemaal afspeelt in de wereld. Ik wil mijzelf graag oriënteren op onderzoeksjournalistiek. Ik neem veel inspiratie van het journalistieke platform "Zembla" en ik zou daar graag in de toekomst onderdeel van uitmaken.