Amersfoort

Selecteer Pagina

Mario Kart en bier zorgen voor een drukke middag bij pizzeria Bombari in Amersfoort

Mario Kart en bier zorgen voor een drukke middag bij pizzeria Bombari in Amersfoort

AMERSFOORT – De kelder van pizzeria Bombari stond zondagmiddag 29 maart volledig in het teken van competitie en gezelligheid tijdens het Bombariokart-toernooi. Hierbij konden, na meer dan een jaar wachten, ruim dertig deelnemers het weer tegen elkaar opnemen in Mario Kart op de Nintendo Switch. 

Het toernooi brengt fanatieke gamers en toeschouwers samen in een drukke en luidruchtige setting. In groepjes van vier nemen spelers het tegen elkaar op. Tijdens het gamen dragen zij gekleurde petten in rood, groen, geel of paars. Per ronde gaan twee winnaars door, terwijl het publiek hen luid aanmoedigt onder het genot van pizza en bier. Door het harde geluid van de televisie en het geschreeuw van supporters is elkaar verstaan soms lastig.

De organisatie ligt in handen van medewerker Guido Kap, die onverwacht in deze rol belandde. ‘Ik had tot vanochtend nog nooit een Nintendo Switch aangeraakt’ vertelt hij. ‘En dan wordt het ineens in je schoenen geschoven “Guido, maak er maar wat leuks van” werd tegen mij gezegd.’ Toch kijkt hij tevreden. ‘Ik zie veel blije gezichten en veel lege bierglazen.’

De opzet van het toernooi zorgt ervoor dat iedereen meerdere rondes kan spelen. In totaal doen er ongeveer dertig mensen mee. ‘Iedereen moet wel een beetje aan de beurt komen’ legt hij uit. ‘Het is zonde als je in het begin één potje speelt en daarna alleen maar moet toekijken.’ In totaal duurt het toernooi ruim drie uur.

De spanning loopt op richting de finales, die traditiegetrouw worden gespeeld op het lastige circuit: Rainbow Road. Dit parcours staat bekend als een van de moeilijkste uit het spel en zorgt voor extra uitdaging. ‘Als je in de finale staat, moet je het wel goed doen’ zegt Guido. ‘Maar de mensen die daar komen, kunnen het ook echt heel goed. Dat is soms echt bizar om te zien.’

In de halve finale strijden Willem en Martin onder luid gejuich om een plek in de top drie. Willem wint met zijn karakter Shy Guy en eindigt als derde van de dag. In de finale nemen Demy en Malouke het tegen elkaar op. Beiden spelen als Yoshi, de één in het geel, de ander in het rood. Het publiek leeft zeer fanatiek mee.

Demy weet uiteindelijk de overwinning binnen te slepen na een spannende eindrace. Ze had zich goed voorbereid op het toernooi. ‘Ik oefen best veel en in de aanloop speelde ik zelfs iedere dag’ vertelt ze. ‘Ik heb ook al vaker meegedaan en al drie keer gewonnen, dus ik wist een beetje wat ik kon verwachten.’ Haar winst wordt beloond met de eerste prijs: een tegoedbon voor een gratis pizza en een Mario Kart-figuur.

Na afloop van het toernooi blijft de gezellige sfeer nog hangen in de kelder. Nadat de prijzen zijn uitgereikt, verschijnt er een fles Salmari en worden er shots gedronken. ‘De kelder blijft de hele avond vrij, dus iedereen kan lekker blijven gamen’, vertelt Guido tegen de groep. Het grootste deel van de bezoekers vertrekt langzaam. De competitie gaat voor sommigen echter nog even door. Een vriendengroep uit Barneveld blijft achter en speelt onder het genot van een paar extra biertjes nog enkele rondes verder. ‘Het was gewoon gezellig, lekker eten, lekker drinken’ vat Guido samen. ‘Ik zie het als een hele geslaagde zondagmiddag.’

Over de auteur

Rynet Rulkens

Rynet Rulkens is eerstejaarsstudent journalistiek. Open, nieuwsgierig en eerlijk: zo ziet Rynet zichzelf en zo wil zij ook het nieuws brengen. Ze gaat geen gesprek uit de weg en wil altijd alle kanten van een verhaal horen om zo een compleet beeld te schetsen. Haar journalistieke interesses liggen vooral in de politiek. rynet.rulkens@student.hu.nl