HOOGLAND- Rainproof Amersfoort organiseerde op vrijdag 26 september een fietstocht langs klimaatbestendige tuinen in Hoogland en Kattenbroek. Daarmee wilden de organisatoren laten zien dat het hebben van een klimaatvriendelijke tuin voordelen heeft voor de natuur, het klimaat én voor de tuinhouder zelf.
Het initiatief van de fietstocht komt van tuinexperts Anneke Beemer en Tineke Menalda. Een tuinexpert is een specialist in tuinaanleg en tuinonderhoud. De fietstour is bedacht om te laten zien dat het onderhouden van een tuin met meerdere planten en systemen niet moeilijk hoeft te zijn.
De fietstocht bestaat uit meerdere tussenstops langs klimaatvriendelijke tuinen. ‘Je komt bij mensen in de tuin, het wordt visueel en tastbaar. En ik hoop dan ook dat het duidelijk wordt dat het eigenlijk echt makkelijk is om maatregelen in de tuin te nemen’, aldus Beemer. Op deze manier probeert Rainproof mensen inspiratie op te laten doen voor hun eigen tuinen, om zo de biodiversiteit en het groen van Amersfoort te bevorderen. Met de tocht deden afgelopen vrijdag acht deelnemers mee.
De systemen in een klimaatvriendelijke tuin bevatten onder andere het opvangen van regenwater. Door droge zomers en natte winters is het zorgvuldig gebruik van regenwater belangrijk. Klimaatbestendige tuinen zijn vaak uitgerust met bijvoorbeeld Wadi’s. Dit is een verlaging in de tuin waar regenwater tijdelijk wordt opgevangen en in de bodem kan trekken. In de verlaging leven allerlei planten die tegen droogte en natheid kunnen. Zo voorkom je water overlast, help je de biodiversiteit zonder zelf veel te doen en kan je genieten van een groen paradijs vanuit je raam.
De fietstocht is één van vele initiatieven die Rainproof Amersfoort organiseert om bewoners te inspireren hun omgeving groener te maken. Er worden ook workshops gegeven over een klimaatvriendelijke beplantingsplan en wandelingen gemaakt langs klimaatslimme tuinen.