Amersfoort

Selecteer Pagina

Amersfoort telt af, de eerste advent luidt in de Westerkerk het aftellen naar kerst in.

Amersfoort telt af, de eerste advent luidt in de Westerkerk het aftellen naar kerst in.

AMERSFOORT – Terwijl de dagen korter worden en de stad steeds meer versierd wordt met lichtjes, begint in de Westerkerk aanstaande zondag, 30 november, officieel het aftellen naar kerst. De viering van de eerste advent vormt  het startschot  voor een periode van verwachting en hoop.

De advent is een eeuwenoude christelijke traditie. Die ook dit jaar in de Gereformeerde Westerkerk symbool staat voor hoop en verwachting. De adventsperiode wordt gezien als de periode van het aftellen tot kerst, maar ook als het begin van een nieuw kerkelijk jaar. De komende weken worden er tijdens de speciale zondagsdiensten, onder leiding van onder andere dominee Embert Messelink, adventskaarsen aangestoken. Op kerstavond zal de laatste kaars aangestoken worden om te vieren dat Jezus Christus is geboren. Voor Messelink staat de advent voor het klaarstaan voor anderen. ‘Als je leerling van Jezus wilt zijn, is het niet gaan voor jezelf maar voor een ander’.

Het is een traditie die al jaren hetzelfde verloopt. Toch probeert Messelink in de advents samenkomsten een verwijzing te maken naar de actualiteit; ‘ik vind het belangrijk om de kerk te verbinden aan de ontwikkelingen in de actualiteit, de thema’s klimaat, natuur en duurzaamheid zijn voor mij erg relevant.’ Ook vertelt hij dat tijdens de adventsdiensten de aandacht die aan Jezus geschonken wordt, contrast biedt met deze tijd. ‘Hij is een koning die zichzelf opoffert, een die macht heeft maar die niet gebruikt’. Zo Messelink: ‘Dat staat haaks op de verschillende ontwikkelingen wereldwijd’.

Zo krijgen gebeurtenissen buiten de kerk aandacht in de diensten, en worden deze thema’s gekoppeld onder het mom van hoop en verwachting, die bij de adventsviering centraal staan. De komende weken zal de kerk zich langzaamaan vullen met steeds meer kaarslicht.

 

 

Verslaggever Merlin de Vries interviewt Embert Messelink, de voorganger van de Westerkerk Amersfoort, over hoe hij de Adventssamenkomst aanpast aan de samenstelling van de kerkgemeenschap. De Vries vraagt Messelink: ‘Wat is er anders aan een Adventssamenkomst vergeleken een normale samenkomst?’

Over de auteur

Meike Verdoorn

Ik ben Meike Verdoorn, 21 jaar. Ik ben student aan de school voor journalistiek in Utrecht, waar ik ook woon. Ik heb een interesse in de samenleving en de mens. Hier ligt ook mijn journalistieke interesse.