CULEMBORG – Na uitstel van al bijna vier jaar is de bouw deze maandag eindelijk begonnen met de vernieuwing van het skatepark aan de Otto van Reesweg
door: Sam Ahlbom
Culemborgse jongeren kwamen inmiddels al bijna vier jaar geleden met het initiatief voor het nieuw skatepark aan de Otto van Reesweg. Na een aangenomen voorstel van GroenLinks konden deze plannen op de agenda komen. Deze plannen liepen echter lange vertragingen op door onder andere complexiteit en het uitvallen van medewerkers.
De vernieuwde faciliteit biedt een organische, aantrekkelijkere en veiligere omgeving voor inwoners. Hier kunnen ze gezellig samenkomen en genieten van de vrijheid op hun skateboard, step, BMX en meer.
De constructie zal slechts enkele weken duren, maar dat proces is niet tot in elk detail vooraf gepland en loopt niet altijd even soepel. Er kunnen zich genoeg omstandigheden voordoen, waarvoor er inspraak nodig is van de bouwvakkers. Zo heeft het weer en de temperatuur bijvoorbeeld veel invloed op de duur en mogelijkheid van het storten “Als het drie graden is, weet ik al dat ik een erg lange dag ga hebben. In de zomer doe je hetzelfde werk in veel kortere tijd.” Aldus Chip, bouwvakker. Ook bestaan er vele verschillende technieken voor het uitvoeren van de klussen. Dit vraagt dus ook echt de expertise van de werknemers in de bouw. Een leuk detail is dan ook dat een van de bouwvakkers die hier is geïnterviewd (Chip) zelf al zestien jaar skater is, die nu via mud crew – ook internationaal – skateparken bouwt waar waaghalzen van dromen . Zijn liefde voor het vak en het skaten komt dan ook duidelijk naar voren in de doelmatigheid en focus die hij in zijn werk stopt.
Chip is – net als andere skaters in Culemborg – erg enthousiast over het park, en hoopt dat hij na al het ‘beunen’ aan de baan ook het eerste rondje met zijn werkmaten mag aftrappen.
In dit audiofragment hoor je Stijn van Asselt in gesprek met Chip Gonnissen.