De ecologische woonwijk EVA-Lanxmeer viert 14 september haar 25-jarig bestaan met een wijkdiner in de boomgaard. De wijk staat stil bij een kwart eeuw duurzaam samenleven en is daarmee een voorbeeld voor binnen- én buitenland, vertelt initiatiefnemer en bewoner Marleen Kaptein.
De wijk, gebouwd op de voormalige waterwingebieden, werd één van de eerste ecologische woonwijken van Nederland. Het idee ontstond eind jaren ‘90 nadat stichting EVA (Educatie, Voorlichting en Advies) de plannen ontwikkelde voor deze buurt. Gemeente Culemborg was de eerste die interesse toonde en maakte de bouw van de wijk mogelijk. En nu, 25 jaar later, is Lanxmeer een voorbeeld voor de hele wereld.
“Het is natuurlijk super dat wij uit de hele wereld belangstelling hebben. We hebben zelfs bezoekers uit China”, vertelt initiatiefnemer van het project Marleen Kaptein. Kaptein is oprichter van de stichting EVA en was vanaf het eerste moment betrokken bij de plannen voor de wijk: “Wij wilden een voorbeeld zijn voor andere wijken.” Echter, is dat nog niet gelukt gezien het feit dat Lanxmeer nog steeds één van de weinige ecologische wijken in Nederland is. “Ik ben dankbaar dat het ons toen wél is gelukt”, aldus Kaptein.
Kaptein sprak de afgelopen tijd met lijsttrekkers Frans Timmermans (GL-PvdA) en Rob Jetten (D66) over hun plannen voor duurzaam bouwen. En zo wordt er met het 25-jarig jubileum niet alleen terug gekeken op een geslaagd project, maar ook vooruit gekeken via de politiek.
Eco-wijk EVA Lanxmeer viert 25-jarig bestaan
