Culemborg

Selecteer Pagina

Het theater organiseerde buitenbios avonden

Het theater organiseerde buitenbios avonden

Bron foto: Theater De Fransche School Joanneke van de Woestijne (38) Directrice van Theater De Fransche School

CULEMBORG- Theater De Fransche School organiseerde drie buitenbios avonden, drie filmvertoningen in de openlucht. Hiervoor werkten ze samen met het Werk aan het Spoel, dit is ook waar de avonden plaats vonden. Dit wordt nu al drie jaar georganiseerd met het behulp van sponsors en vrijwilligers.

De avonden worden mogelijk gemaakt door een hoofdsponsor en zo’n 100 vrijwilligers van Theater De Fransche School. ‘Zonder hun was dit niet mogelijk’. ‘Dit soort avonden zorgen voor verbinding in de stad’. Er is meer bezoekers diversiteit bij de buitenbios avonden vergeleken met normale theater avonden, vooral in leeftijden. De organisatie voelt dat dit een uitbreiding geeft aan de stad. En het biedt nieuwe samenwerkingsmogelijkheden.

Er komen de laatste jaren steeds meer mensen op af. Zo wordt het er ook drukker en komen er gemiddeld 50 tot 100 mensen. Dit jaar waren de films gebaseerd op inspirerende waargebeurde verhalen. De filmdistributeurs bepalen of de film gedraaid mag worden. Zo ja, dan gaat de helft van de opbrengst van de kaartverkoop naar hen.

 Joanneke van de Woestijne (38) Directrice van Theater De Fransche School zegt dat er wel risico’s vastzitten aan zo’n avond. ‘Het risico van afzegging en terugbetaling is groot en daar moeten we wel rekening mee houden. De avonden zijn heel weersafhankelijk. Zo organiseren we het met slecht weer alsnog in de bioscoop zodat we mensen niet hoeven af te bellen’.

Jonna Truijman heeft nog met Joanneke gepraat over waarom Theater de Fransche School zo belangrijk is in Culemborg. En hoe zij kiest wat er op de planken komt staan.

 

Over de auteur

Manouk Schilstra

Mijn naam is Manouk Schilstra, ik ben 18 jaar oud en woon in Woubrugge, een klein dorp in de provincie Zuid-Holland. Afgelopen jaar heb ik mijn tweetalige havo afgerond en momenteel studeer ik Journalistiek aan de Hogeschool Utrecht. Naast mijn studie werk ik als werkstudent. Ik ben nieuwsgierig en leer graag nieuwe dingen. Het komende half jaar ga ik mij bezighouden met het volgen van het nieuws in Zeist. Ik hoop hier mooie nieuwsitems, interviews en verhalen te maken over actuele gebeurtenissen die inwoners bezighouden. Op deze manier wil ik laten zien wat er speelt in de gemeente. Je kunt mij bereiken via: manouk.schilstra@student.hu.nl