De Bilt

Selecteer Pagina

Zelfverdedigingscursussen voor vrouwen in Bilthoven razend populair

Zelfverdedigingscursussen voor vrouwen in Bilthoven razend populair

BILTHOVENDe belangstelling voor zelfverdedigingscursussen onder vrouwen in Bilthoven is het afgelopen jaar sterk toegenomen. Trainster Agnès Schiltmans biedt sinds 2022 JUNO Self-Defense trainingen aan waarin vrouwen leren omgaan met stressvolle situaties en hun persoonlijke veiligheid te vergroten.

Volgens cijfers van het CBS voelt één op de drie vrouwen zich weleens onveilig op straat. In Bilthoven speelt dit ook: lokale initiatieven zoals JUNO Self-Defense proberen dit tegen te gaan.

“De cursus is vooral bedoeld om de vrouwen zelfverzekerder te laten voelen en ze hun eigen krachten te leren kennen”, vertelt Mevrouw Schiltmans. De vrouwen leren vooral wat zij kunnen doen om deze onveilige situaties te vermijden, en welke stappen zij kunnen ondernemen voordat ze overschakelen op geweld.

Het is geen toeval dat de vraag naar deze cursus zo sterk is toegenomen vertelt Mevrouw Schiltmans. Zo heeft de moord van Lisa (17) ervoor gezorgd dat veel vrouwen zich onveilig voelen en hulp zoeken aan de hand van zelfverdedigingscursussen.

Zelfverdediging is geen oplossing voor alles, maar het is wél een begin. Door vrouwen te leren hoe ze hun grenzen kunnen bewaken, draagt JUNO Self-Defense bij aan een veiliger Bilthoven.

Luister naar het interview met Agnés Schiltmans van journalist Serra van Haaren.

Over de auteur

Levi van der Hulst

Hoi! Ik ben Levi (17) uit Schagen. Ik ben enthousiast student journalistiek aan de Hogeschool Utrecht en ik ben vooral geïnteresseerd in sport en misdaadnieuws.