De Bilt

Selecteer Pagina

Onenigheid in De Bilt over verplaatsing van gemeentehuis

Onenigheid in De Bilt over verplaatsing van gemeentehuis

DE BILT- De gemeenteraad stemde in met het voorstel om het oude gemeentehuis te slopen, en discussiëren over de eventuele nieuwe locatie achter Jachtlust. Er bestaat echter nog veel onenigheid tussen politieke partijen over de details en kostten van de verplaatsing van het gemeentehuis.  

 

De verplaatsing van het gemeentehuis zal minstens 15.000.000 euro kostten, partijen zoals de VVD vrezen dat dit voor te veel financiële onzekerheid in De Bilt zal zorgen. De SP stemt hiertegen, zeggend dat eventueel renoveren van het oude gemeentehuis ook veel geld zal kostten, dus de verplaatsing realistischer is. 

 

Afgelopen donderdag was er een commisievergadering over de agenda van de verplaatsing, en over de gekozen locatie van het gemeentehuis. Voorkeur van de nieuwe locatie van het gemeentehuis is achter het Jachtlust. Dit is nog niet definitief besloten. Inspreker bij deze vergadering Maarten Geulen  zegt: ‘Deze bouw bij het Jachtlust gaat ten koste van de cultuur van De Bilt, omdat de charme van dit oude gebouw verminderd’ 

 

SP Voorzitter van der Heijden reageert in een interview op de uitspraken van de VVD en de onrust binnen gemeente De Bilt.

Over de auteur

Coos Verhaar

Hi ik ben Coos Verhaar , ik studeer journalistiek in Utrecht maar kom zelf uit Nijkerk. Ik vind het leuk om nieuwsartikelen te schrijven en daarvoor mensen te interviewen. Mijn interesses zijn breed, maar mijn voorkeur ligt bij maatschappelijke kwesties en sport.