Hilversum

Selecteer Pagina

Bibliotheek biedt hulp voor taal en digitaal

Bibliotheek biedt hulp voor taal en digitaal

HILVERSUM- In Nederland hebben zo’n 3 miljoen mensen moeite met taal. Dat kan een belemmering zijn om mee te komen in de huidige maatschappij. Daarom is de Week van het lezen en schrijven in het leven geroepen. Tijdens deze week biedt de bibliotheek in Hilversum allerlei activiteiten aan.

Bezoekers kunnen onder meer een kijkje nemen bij thematafels, speciaal gericht op mensen die moeite hebben met lezen, schrijven en/of rekenen. Aan de hand van gespreksstarters en infokaarten kunnen ze vervolgens met elkaar in gesprek gaan over lezen, schrijven en rekenen.

Hilde Turenhout is coördinator bij de bibliotheek. “We bieden verschillende programma’s voor een divers publiek. Dat varieert van  ‘taalleerders’ die de Nederlandse taal beter willen leren, tot ouderen die willen leren omgaan met een tablet, laptop of smartphone.” De bibliotheek zou meer mensen willen bereiken, maar dat is nog best een uitdaging: veel reclame wordt immers via sociale media verspreid. En daar zit de doelgroep nou net niet zo vaak op. Dus zullen ze het vooral van mond-op-mond-reclame moeten hebben.

‘’Hoe meer aandacht ervoor is, hoe meer programma’s er kunnen zijn. En dus hoe meer mensen geholpen kunnen worden!’’

 

Verslaggever Sibren van der Steenhoven spreekt met mevrouw Turenhout over de week van het lezen en schrijven.

Over de auteur

Noortje Baars

Mijn naam is Noortje Baars, 18 jaar en kom uit Haarlem. Hiervoor heb ik gereisd door Costa Rica, Madeira en Spanje en ik vond het heel leuk om andere culturen te ontdekken. Ik ben geïnteresseerd in de politiek, sport en kijk graag over de grenzen heen. Ik hoop een deel van mijn studie in het buitenland te doen. Heeft u vragen? U kunt mij bereiken via dit mailadres: Noortje.baars@student.hu.nl