Houten

Selecteer Pagina

Bob Ross borrel brengt schilderplezier en ontspanning naar Kunsthuis Houten

Bob Ross borrel brengt schilderplezier en ontspanning naar Kunsthuis Houten

 

Een schilderworkshop in de stijl van de Amerikaanse schilder Bob Ross bracht op 13 februari deelnemers samen in het Kunsthuis in Houten. Tijdens de zogenoemde ‘Bob Ross borrel’, georganiseerd door The Happy Place, stond niet alleen creativiteit centraal, maar ook het samenbrengen van mensen in een ontspannen en laagdrempelige sfeer.

De workshop werd georganiseerd door Eva, organisator van The Happy Place. Met deze avond wilde zij niet alleen een creatieve activiteit aanbieden, maar vooral een plek creëren waar mensen samen kunnen komen. Volgens Eva staat gezelligheid tijdens de activiteiten voorop. Het maakte daarom niet uit of deelnemers al ervaring hadden met schilderen of nog nooit een penseel hadden gebruikt.

De workshop vond plaats in een ruimte van het Kunsthuis, waar The Happy Place vaker creatieve activiteiten organiseert. Met haar initiatief hoopt Eva dat mensen in de drukte van het dagelijks leven tijd vrijmaken om tot rust te komen. De schilderstijl van Bob Ross sluit volgens haar goed aan bij dat idee. Zijn manier van schilderen is toegankelijk en laat ruimte voor fouten, waardoor de drempel om mee te doen laag blijft. Volgens Eva past die laagdrempeligheid goed bij de boodschap die zij met The Happy Place wil overbrengen.

Tijdens de avond volgden de deelnemers een instructievideo die oorspronkelijk door Bob Ross zelf is gemaakt. Met behulp van een beamer werd de video op een doek geprojecteerd. In de video wordt stap voor stap uitgelegd hoe een landschap wordt opgebouwd, op dezelfde manier als Ross dat in zijn programma deed. De deelnemers schilderden tegelijkertijd mee, van het maken van bergen tot het schilderen van struiken en bosjes.

Sommige onderdelen bleken voor deelnemers lastiger dan andere. Vooral het maken van de bosjes zorgde soms voor moeite. Omdat Eva de instructievideo de avond van tevoren zelf had gevolgd, wist zij waar deelnemers mogelijk tegenaan konden lopen. Zo vertelde zij dat ze zelf ook moeite had met het maken van de bosjes. Door dit vooraf te ervaren kon zij deelnemers beter ondersteunen tijdens de workshop.

Volgens Eva nemen veel mensen tegenwoordig weinig tijd om tot rust te komen. Met het organiseren van dit soort borrels probeert zij mensen een moment voor zichzelf te laten nemen. Ze benadrukt dat het in deze tijd belangrijk kan zijn om iets creatiefs met de handen te doen, in plaats van voortdurend met het hoofd bezig te zijn. De bekende uitspraak van Bob Ross  “happy little mistakes, happy little clouds”  sluit volgens haar goed aan bij die gedachte, omdat daarin ruimte is voor fouten en verbetering.

De deelnemers reageerden enthousiast op de workshop. Een van hen had vooraf verwacht dat het schilderen van de bosjes veel moeilijker zou zijn. Achteraf bleek dat echter mee te vallen. Volgens de deelnemer was het niet makkelijk, maar was zij tevreden met hoe het schilderij uiteindelijk was geworden.

Naast het schilderen zelf vonden deelnemers het ook prettig om creatief bezig te zijn en hun hoofd even leeg te maken, onder het genot van eten en drinken. Doordat de workshop laagdrempelig werd gehouden, konden deelnemers in alle rust aan hun schilderij werken. Aan het einde van de avond gingen zij naar huis met hun eigen schilderij en een geslaagde creatieve ervaring.

Over de auteur