Vleuten – Intratuin Vleuterweide vierde donderdag 4 december een klein feestje voor het filiaal. Er werd, in samenwerking met Statiegeld Nederland, een bulkmachine voor statiegeld geplaatst en geopend op de parkeerplaats. De bulkmachine kan tassen met meer dan 100 flesjes en blikjes tegelijk aannemen. Zo probeert de Intratuin mee te helpen aan een duurzamere buurt.
Het was een feestelijke opening voor de Intratuin op donderdag 4 december waarbij zelfs wethouder van de gemeente Utrecht, Susanne Schilderman, aanwezig was. De nieuwe bulkmachine moet ervoor zorgen dat er sneller meer flessen en blikjes ingeleverd en gerecycled kunnen worden maar het moet ook de druk bij andere inleverpunten in de buurt afnemen. Mensen kunnen hun tassen met flessen in de machine zetten en deze neemt de tassen op met één druk op de knop. Daarnaast gaat het uitbetalen van het statiegeld sneller dan bij kleinere machines. Waar je bij machines in bijvoorbeeld de Albert Heijn of Jumbo een bonnetje krijgt bij het uitbetalen van het statiegeld en deze moet inleveren bij de balie, kun je bij deze nieuwe bulkmachine het bedrag laten uitbetalen via de QR-code van Tikkie. Zo kan iemand het bedrag gelijk op de rekening gestort krijgen. Het bedrag kan ook gedoneerd worden aan het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie.
De machine is kosteloos geplaatst door Statiegeld Nederland en de Intratuin onderhoudt de bulkmachine. Hiervoor krijgt het een vergoeding van 2000 euro. ‘Intratuin Vleuterweide probeert in samenwerking met Statiegeld Nederland en Verpact, een organisatie die zich inzet voor het snel en efficiënt recyclen van verpakkingen, het voor inwoners in de buurt toegankelijker en aantrekkelijker te maken om statiegeldflessen in te leveren’, vertelt bedrijfsleider van Intratuin Vleuterweide, Michael van den Hoven.
Intratuin probeert via verschillende initiatieven mensen bewust te maken van duurzaam leven. ‘Zo hebben we hier 3D-geprinte bloemenvazen gemaakt van PLA, plastic wat biologisch afbreekbaar is. Allerlei ideeën om mensen bewuster te maken over duurzaamheid. Hopelijk helpt de nieuwe bulkmachine daarbij.’