De problemen met de overlast rondom de Place2BU woningen aan de Kanaalzichtlaan lijken nog steeds niet opgelost te zijn, melden omwonenden. Zij hebben nog altijd last van rondslingerend afval, verkeersonveilige situaties, en geluidsoverlast.
In maart 2025 is er naar aanleiding van meerdere klachten van bewoners van Place2BU en omwonenden een gesprek georganiseerd. Met dit gesprek wilde de gemeente samen met de buurtbewoners kijken naar een passende oplossing voor dit probleem. In april zijn er maatregelen getroffen. Dit ging om het plaatsen van verkeersdrempels, en het vaker ophalen van afval.
Er zijn ook buurtbewoners die minder last hebben van de overlast. Zij zouden wel graag wat meer betrokken willen worden bij de plannen van de gemeente over de Place2BU woningen. Zo is het bijvoorbeeld voor buurtbewoners niet duidelijk tot wanneer de tijdelijke woningen er staan. Buurtbewoner Ilse vindt dat de gemeente wat meer kan doen aan de sociale cohesie binnen de buurt: ‘Ik denk dat er best wel wat aandacht is voor sociale activiteiten binnen de Place2BU. Maar misschien zou het juist wel een goed idee zijn om de buurt daar wat meer bij te betrekken.’
Of de situatie na de maatregelen is verbeterd, is nog maar de vraag. Op de Kanaalzichtlaan helpen de verkeersdrempels wel iets, maar in de kruisende straten rijdt men nog steeds even hard. Ook het vaker ophalen van straatvuilnis helpt een beetje, maar de gemeenschappelijke stortplaats puilt nog bijna altijd uit met afval, aldus een buurtbewoner. Place2BU wilde niet inhoudelijk reageren over wat zij hiervan vinden.
Hieronder kan je luisteren naar een interview door Patryk Wolny met omwonende Ilse, die verteld over haar ervaringen met het wonen naast de Place2BU woningen.