Om het geschreeuw van voetbalouders tegen te gaan, deelt de club voortaan lolly’s uit aan ouders. De lolly’s zorgen ervoor dat er meer sportiviteit en plezier ontstaat voor de jonge spelers.
De club merkte dat er de laatste tijd te veel commentaar en geschreeuw van ouders kwam, wat invloed had op de kinderen. Trainers en vrijwilligers ervaarden daarbij vaak prestatiedruk en irritatie. In plaats van streng te handhaven of ouders te bestraffen, koos de club voor een luchtige en komische oplossing.
Het principe is eenvoudig: een ouder die zich niet kan gedragen langs de lijn krijgt een lolly in de hand gedrukt. De actie wordt over het algemeen heel positief ontvangen, vertelt Jitze Ramaker, voorzitter van Desto. Ouders worden niet direct gestraft en dat zorgt voor een ontspannen sfeer. “Het is de bedoeling dat ouders de kinderen van hun team niet gek schreeuwen, want dat vinden die kinderen helemaal niet leuk.”
Daarnaast hoopt de voetbalclub dat deze speelse aanpak ouders aan het denken zet over hun eigen gedrag en bijdraagt aan een betere sportbeleving voor iedereen. Desto hoopt dat ook andere voetbalverenigingen deze actie willen overnemen.
Loïs van Keeken spreekt met Voorzitter Jitze Ramaker over de vooruitgang van de actie.