De finale van de Grote Prijs van Leidsche Rijn, de jaarlijkse muziekwedstrijd van Klub19, is nog altijd een springlevend evenement, met ook dit jaar weer veel jong talent. De alternatieve band Pilates gaat er dit keer vandoor met de juryprijs. The Dragonflies sleept met haar speelse sound op haar beurt dan weer de publieksprijs binnen. De finale werd voor het eerst in de geschiedenis van de muziekwedstrijd gehouden in een groot poppodium: poppodium dB’s.
Op zondag 7 december strijden zes bands tegen elkaar om de felbegeerde Grote Prijs van Leidsche Rijn. De prijs, die al sinds 2013 bestaat, is speciaal in het leven geroepen om een podium te bieden aan jonge muzikanten en wordt dan ook gezien als opstapje voor jongeren. De finale wordt dit jaar voor het eerst gehouden in het nieuw geopende poppodium dB’s, vlakbij het Maximapark. Pilates wint de juryprijs vanwege hun eigen geschreven nummer en hun verfrissende, open en alternatieve sound. The Dragonflies neemt de publieksprijs mee naar huis. Er is geen twijfel over mogelijk dat dit ligt aan haar ongekende energie, enthousiasme en de lol die de band in het spelen lijkt te hebben.
De twee winnaars van de prijs krijgen onder andere een fotoshoot en de mogelijkheid om een opname te maken in een muziekstudio. Ook mogen de winnaars een avond optreden in Trapop!, een bruisende muzikale kroeg in Leidsche Rijn. ‘Voor jongeren is dit natuurlijk een mooie kans’, zegt Laurent, lid van de organisatie van de Grote Prijs van Leidsche Rijn. ‘Het leukste aan dit jaar is dat je echt optreedt in een poppodium waar vaak publiek bij is!’ vertelt Laurent over wat deze wedstrijd zo bijzonder maakt voor de jongeren. ‘Voor sommigen is dat een once in a lifetime ding en voor anderen is het een opstap naar meer. Dit biedt voor hen echt mogelijkheden!’ concludeert Laurent.
Journalist Tijn Krook spreekt met Laurent, lid van de organisatie van de Grote Prijs van Leidsche Rijn: