Nieuwegein

Selecteer Pagina

Nieuwe buurtkaart om bewoners makkelijker te helpen voor vragen en meldingen

Nieuwe buurtkaart om bewoners makkelijker te helpen voor vragen en meldingen

Om de bewoners van Nieuwegein beter te kunnen helpen is er afgelopen maand een nieuwe buurtkaart ontwikkeld. Op de buurtkaart staan contactpersonen voor verschillende vragen. Daarmee weten de bewoners bij wie ze moeten zijn voor verschillende vragen.

Eerder was de buurtkaart alleen aanwezig in de wijken Merwestein en Stadscentrum. Nu is hij beschikbaar voor alle wijken in Nieuwegein. Irene van Egmond, wijkcoördinator Stadscentrum en Merwestein, heeft de buurtkaart bedacht en geïntroduceerd om de inwoners van Nieuwegein een snel overzicht te geven waar ze terechtkunnen met vragen. “We merkten dat veel mensen toch vragen hadden van bij wie moet ik nu eigenlijk zijn?” verteld van Egmond over het ontstaan van de buurtkaart

Voor elke type klacht, zoals een losse stoeptegel, is er een contactpersoon. “Vragen over leefbaarheid, maar ook mensen die leuke ideeën hebben om hun wijk te verbeteren,” vertelt Van Egmond, “die kunnen bij mij terecht of bij de opbouwwerker.”

Ook vertelt ze dat zo’n kaart handig is om bijvoorbeeld op je koelkast te leggen, zodat je snel kunt zien bij wie je terecht kan bij eventuele vragen.

Over de auteur

Talha Yunus Çiçek

Talha Cicek is 20 jaar en komt uit Delfzijl. Dit jaar maakt hij nieuws in Nieuwegein en produceert wekelijks lokaal nieuws. Hij is actief met het Jongerenpanel, waarmee hun lokale nieuwszenders informatie geven wat jongeren interessant vinden, en ook is hij actief bij het wijkbestuur in Delfzijl-Noord. Zijn moedertaal is Nederlands, hij spreekt vloeiend Turks, Engels en Hebreeuws en heeft ook kennis van Duits en Arabisch. Hij wilt later werken als oorlogsjournalist in het Midden-Oosten Heeft u een interessant nieuws voor hem? Mail naar talhacicek05@gmail.com