Kamernood onder studenten en starters blijft toenemen

Kamernood onder studenten en starters blijft toenemen

Studenten kampen met steeds langere wachttijden voor een kamer, een probleem dat voorlopig niet lijkt te verdwijnen. Woningcorporaties zoals Stichting Studenten Huisvesting (SSH) werken samen met gemeenten om het tekort te verkleinen, maar in de huidige woningmarkt blijkt dat een grote uitdaging. Hoe gaat SSH hiermee om?

“Zoveel mogelijk bijbouwen,” zegt Joris van Eijck, communicatiestrateeg bij SSH. In zijn werk spreekt hij regelmatig studenten die nog op zoek zijn naar woonruimte. “Vraag en aanbod zijn uit balans in de steden waar wij actief zijn,” legt hij uit. Hierdoor lukt het niet om iedere student direct aan een kamer te helpen. Volgens Joris werkt SSH samen met de gemeente aan hun nieuwe bouw. “Daar zijn we de gemeenten ook dankbaar voor,” voegt hij toe.

Toch blijven de wachtlijsten lang. Veel studenten zijn daardoor genoodzaakt om zelf actief op zoek te gaan naar woonruimte, bijvoorbeeld via hospiteeroproepen op sociale media zoals Facebook. SSH probeert dit proces eerlijker en overzichtelijker te maken door inschrijftijd als belangrijkste criterium te hanteren. Het is daarom van groot belang dat studenten zich zo vroeg mogelijk inschrijven bij de corporatie.

Niet alleen studenten ondervinden de gevolgen van de woningcrisis. Ook starters hebben steeds meer moeite om een betaalbare woning te vinden. Woningzoekenden starters Kyan en Saskia delen hun ervaringen, terwijl Eerste Kamerlid Lies van Aelst vanuit politiek perspectief naar het probleem kijkt en mogelijke oplossingen bespreekt:

Een mogelijke aanvulling op bestaande oplossingen is HospiHousing. Dit platform brengt huurders en verhuurders samen en maakt het eenvoudiger om een kamer te vinden of aan te bieden. Sophia Jeunink van HospiHousing was te gast in onze uitzending om toe te lichten hoe het platform kan bijdragen aan het verkleinen van het woningtekort: 

Over de auteur

Rosa Davis

Rosa Davis (2006) is een derdejaars studente aan de Hogeschool Utrecht. Ze komt helemaal uit de heuvels van Limburg om haar droom als journaliste waar te maken. Haar interesses liggen uiteraard bij het schrijven van korte verhalen, zowel fictie als ook nieuwsgericht, de muziekwereld, de filmwereld, kunst en alles rondom Engeland. Haar passie voor kunst brengt haar dichter bij mensen en culturen als een bron van inspiratie voor haar verhalen. Haar ultieme droom is om buitenlandcorrespondent te worden in Engeland, ook omdat haar familie daar vandaan komt. Ze is vastberaden om haar interesses en passies te combineren met haar opleiding. Een journaliste met veel ambities.