Meer koopkracht, maar jongeren merken er weinig van ‘Als ik op kamers ga houd ik al helemaal niks over’

Meer koopkracht, maar jongeren merken er weinig van ‘Als ik op kamers ga houd ik al helemaal niks over’

Foto gemaakt door Jaimy

De koopkracht is het afgelopen jaar met 3,6 procent gestegen. Dat is de hoogste stijging in 20 jaar. Maar niet iedereen profiteert hiervan. Zo hebben jongeren nog altijd moeite met rondkomen en maken ze zich daar ook vaak zorgen over.

Jongeren hebben over het algemeen weinig profijt van de koopkrachtstijging. En dat komt door verschillende factoren. Zo werken ze vaak in tijdelijke, kleine contracten en profiteren ze dus minder van loonsverhogingen. Maar tegelijkertijd dragen ze wel de lasten van de inflatie zoals duurdere boodschappen.

Een ding wat niet wordt meegenomen in de berekening van de koopkracht. De afgelopen jaren zijn de huizenprijzen enorm gestegen. Zo betaal je nu voor een gemiddelde huurwoning inclusief gas, water en licht 683 euro per maand. Afgelopen jaar zijn de kamers met 5,3 procent gestegen.

Onderzoekers zeggen dat het helpt om te praten over je financiële zorgen. Ook raden ze aan om meer te werken, klinkt misschien heel logisch maar zo verdien je én meer geld én bouw je meer pensioen op voor later.

Over de auteur

Jaimy Dahmes

Jaimy Dahmes (Zaanstad, 2004) is sinds jongs af aan al bezig met (lokaal) nieuws. Als kind was ze altijd nieuwsgierig en benieuwd naar wat er in de wereld gebeurt. Daarom was de stap om Mediaredactie te studeren aan het Mediacollege Amsterdam, geen verrassende keuze. Op deze school heeft zij veel ervaring opgedaan op het gebied van radio, tv en camjo. Van elke week een radio-uitzending maken tot reportages van het lokale nieuws in de hoofdstad. Tijdens deze opleiding is Jaimy erachter gekomen dat ze later graag nieuws wil publiceren en presenteren. Daarom heeft ze even later ook stage gelopen op de nieuwsredactie van Qmusic. Hier heeft ze veel geoefend met het lezen en schrijven van landelijk nieuws. Nu ze haar mbo-papiertje op zak heeft, is ze aan de slag gegaan als freelance-journalist. Dit werk verricht ze onder andere bij Qmusic en RTV Purmerend. Verder gaat ze nu ook wekelijks aan de bak bij de NOS als autocue operator. Dit valt allemaal best goed te combineren met haar huidige studie: de School voor Journalistiek. Voor deze hbo-opleiding mag zij nu ook haar eigen nieuws gaan maken voor SvJ media in de regio: Utrecht-Oost Oost. Hier gaat zij schrijven over allerlei onderwerpen, van sport tot aan zorg. Jaimy heeft onwijs veel zin in het komende jaar en kan niet wachten om jullie het nieuws uit de hyperlocal te brengen!