Een vooruitblik op FC Utrecht en het coëfficiëntensaldo van Nederland

Een vooruitblik op FC Utrecht en het coëfficiëntensaldo van Nederland

Foto: Tijl Schraa

Vorige week speelde FC Utrecht haar eerste thuiswedstrijd in de Europa League na 15 jaar. Er werd weliswaar verloren tegen Olympique Lyon, het publiek was goed te spreken over het spel dat Utrecht op de mat wist te leggen.

 

Waar het sportief nog goed ging met Utrecht, ging het rondom het stadion en in de binnenstad goed mis voorafgaand en na de wedstrijd. Het liep voor de wedstrijd flink uit de hand op de Neude, waar er rond 16:15 ineens zo’n 100 man met elkaar op de vuist gingen. Met een afvoering naar het ziekenhuis en vier gewonde agenten als gevolg, zo meldt RTV Utrecht

Naast dat een goede sfeer tussen supporters belangrijk is, geldt dat natuurlijk ook voor de coëfficiënten van Nederland in de Europese ranglijst. Het coëfficiëntensaldo heeft namelijk een directe relatie met hoeveel teams er uit een bepaald land mee mogen doen aan de Europese competities. 

In 2010 waren het Michel Vorm en Dries Mertens, kunnen Vasilios Barkas en Sébastien Haller zorgen voor nieuwe triomfen voor FC Utrecht? Het antwoord wordt vanavond zichtbaar.

Bekijk hieronder de reportage van Bas Otte waarin de kansen van Utrecht en de coëfficiënten in het voetbal verder belicht worden:

 

 

Kijk hier voor de laatste updates rondom de Coëfficiëntenlijst:
https://coefficienten.nl/uefa-coefficienten-ranglijst/



Over de auteur

Bas Otte

Hallo! Mijn naam is Bas Otte, ik ben 20 jaar en kom uit het mooie Weesp. Ik heb in 2023 mijn havodiploma behaald op het Vechtstede College en ik ben er na mijn tussenjaar meer dan klaar voor om met veel motivatie mijn studiejaren op de School van Journalistiek te doorlopen. Mijn interesses liggen vooral bij sport en politiek, maar ik ben vanuit journalistiek oogpunt voor alles vatbaar. Ik hoop dat je met veel plezier naar mijn producties zal kijken! Heb je vragen of opmerkingen? Mail mij! bas.otte@student.hu.nl