‘Het is gewoon heel gaaf om achter de schermen te zijn’

‘Het is gewoon heel gaaf om achter de schermen te zijn’

In Nederland zijn veel namen bekend. Van familiebedrijven die generaties lang worden doorgegeven tot families die al decennia aanwezig zijn in media, politiek, sport of cultuur. Maar achter elke grote naam staan mensen die niet zelf voor het voetlicht kozen. Kinderen, broers, zussen of neven en nichten die worden herkend, simpelweg vanwege hun achternaam.

Voor hen is succes geen blanco startpunt, maar een erfenis. Een last zeggen velen. Voor velen brengt dat druk met zich mee. Een artikel van Artiestenpsychologie toont aan dat kinderen van bekende ouders of familieleden vaak worstelen met het ontwikkelen van een eigen identiteit. Wie opgroeit met een bekende achternaam wordt niet alleen geconfronteerd met verwachtingen van buitenaf, maar dikwijls met die van binnenuit.

Maar er zijn ook positieve verhalen. Beluister één van die positieve verhalen in onderstaande reportage!

 

Over de auteur

Nienke van den Bovenkamp

Nienke van den Bovenkamp (2007) is in Utrecht geboren en woont in Rhenen. Naast haar passie voor hockey en zeilen, is ze actief lid van de SVJ Media redactie in Utrecht. In haar vrije tijd heeft ze veel interesse in muziek en cinematografie.