Stichtse Vecht

Selecteer Pagina

Bezige bijtjes hebben hard gewerkt aan het project insectenhotel!

Bezige bijtjes hebben hard gewerkt aan het project insectenhotel!

Foto: Lars Welberg

MAARSSEN – Op 26 november hebben leerlingen van het Niftarlake College en Yuverta Houten samen een presentatie gegeven over insectenhotels. Dit vond plaats in een gebouw op het industrieterrein Lage Weide, waar verschillende instanties gevestigd zijn. Hier konden zij een vergaderruimte afhuren om daar vervolgens te presenteren.

Wat de leerlingen hebben gemaakt valt onder het project ‘werklandschap van de toekomst’. Dit project houdt zich bezig met het vergoenen van bedrijventerreinen en het doel is om minimaal duizend bedrijventerreinen te vergroenen. Het gebied waar nu het insectenhotel wordt geplaatst valt onder een van de vier living labs die in Nederland zijn gecreëerd. De living labs houden eigenlijk in dat het speciaal aangewezen gebieden zijn waar dit soort projecten worden uitgevoerd. ‘Alle materialen die we hebben gebruikt zijn gerecycled en komen van andere bedrijven.’ aldus Anne van Ginderen die zelf docent is op Yuverta Houten. Dit geeft dus goed aan dat er echt is nagedacht over de duurzaamheid van het project zelf.

Het is ook voor het eerst in de geschiedenis van beide scholen dat een mbo samenwerkt aan een project samen met een middelbare school. Het Niftarlake College heeft contact gelegd met Yuverta Houten omdat zij een vergelijkbaar vak op school hebben in dezelfde periode. Beide scholen hopen dus dan ook dat in de toekomst dit meer gedaan zal worden tussen beide scholen of misschien wel een andere middelbare school of mbo.

 

Verslaggever Kevin Vierhuis spreekt met Yyvonne Lussing, docent op het Niftarlake College in Maarssen. Zij was nauw betrokken bij de uitvoering van het project en deelt haar persoonlijke ervaringen. Ze vertelt hoe de leerlingen zich tijdens het traject hebben opgesteld, wat haar is opgevallen en welke impact het project op hen heeft gehad.

Over de auteur

Lars Welberg

Mijn naam is Lars Welberg, 21 jaar oud en woonachtig in Vleuten. Zelf ben ik erg geïntresseerd in verschillende thema's. Denk hierbij aan sport, muziek, voedsel, geografie en geschiedenis.