Utrecht Centrum

Selecteer Pagina

Politie en horeca waarschuwen voor risico’s legaliseren pepperspray

Politie en horeca waarschuwen voor risico’s legaliseren pepperspray

Als gevolg van de gewelddadige moord op Lisa (17) overweegt het demissionair kabinet maatregelen te nemen. Minister van Weel van justitie en veiligheid kijkt of het kopen en dragen van pepperspray op een simpele en snelle manier kan worden gelegaliseerd.

De mogelijke legalisering zou alleen gelden voor vrouwen, zodat vrouwen zichzelf beter kunnen verdedigen en met een veiliger gevoel de straat op kunnen. Dit liet Van Weel weten tijdens het wekelijkse vragenuur toen de dood van Lisa ter sprake kwam. De landelijke politievakbond ACP en de horeca en uitgaanswereld van Utrecht trekken hun twijfels bij deze legalisering. 

Het dragen van pepperspray is nu strafbaar, omdat pepperspray in Nederland wordt gezien als een wapen. Dit maakt dat het alleen gedragen en gebruikt mag worden door politieagenten. ACP-bestuurder Patrick Fluyt ziet dit liever ook niet veranderen. Zo liet hij weten in het NPO Radio 1 programma Spraakmakers: “Ik denk dat je voor het gebruik van pepperspray, zoals voor elk geweldsmiddel, getraind en geoefend moet zijn. Ook ziet hij de risico’s voor zijn collega’s: “Je kan het alleen aan vrouwen uitreiken, wat nu het idee is, maar uiteindelijk komt het bij iedereen terecht. Vervolgens worden de collega’s geconfronteerd met pepperspray, met alle risico’s van dien.” 

Ook Sam Rapaport, bedrijfsleider bij Tivoli Vredenburg, ziet beren op de weg. Zo laat hij aan ons weten dat het legaliseren van pepperspray het werk van zijn beveiligers en portiers een stuk lastiger zou maken en dat hij verwacht dat ze zich ook een stuk onveiliger zouden voelen. Volgens de bedrijfsleider zou de legalisering grote impact kunnen hebben op het uitgaansleven in Utrecht.

Over de auteur

Juliën de Jongh

Mijn naam is Juliën de Jongh (2004) en ik studeer journalistiek aan de Hogeschool Utrecht. Ik schrijf voor SvJ media over Utrecht Centrum en mijn favoriete onderwerpen zijn sport, cultuur en evenementen. Ik ben nieuwsgierig en altijd opzoek naar nieuwtjes. Contact: julien.dejongh@student.hu.nl