Utrecht Centrum

Selecteer Pagina

Onverwachts gezellige avond in cafés door voetbalrellen op Neude

Onverwachts gezellige avond in cafés door voetbalrellen op Neude

Nog voordat de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Lyon op donderdagavond 25 september plaatsvond, vlogen de gewelddadige supporters van beide partijen elkaar al hardhandig in de haren op de Neude in Utrecht. Nadat alle cafés het grootste deel van hun terrassen sloten, verplaatsten de gasten zich van buiten naar binnen, wat volgens de medewerkers ‘erg gezellig’ was.

Tijdens het terrasseizoen zijn de tafels buiten hetgeen waar de focus op ligt op de Neude. Dat de politie adviseerde om de terrassen deze avond toch te sluiten, is dan ook een uitzondering. Waar de meeste medewerkers dachten dat de gasten een ander terras zouden gaan zoeken en het dus een rustige, saaie avond zou worden, verplaatste iedereen zich massaal naar binnen.

Titus (22), werkend op de vloer bij de Beurs op de Neude, vertelt dat het binnen dan ook voller en gezelliger was dan op een normale donderdagavond, omdat iedereen dichter op elkaar zat. ‘Door de afwezigheid van het grote terras kwamen er meer mensen binnen zitten, wat erg gezellig is.’  De sfeer deed Titus ook denken aan de winter, wanneer mensen knus binnen zitten.

Hoewel de rellen zelf voor onrust zorgden, kreeg de sfeer binnen een vrolijke wending. Voor veel gasten, maar ook voor Titus zelf, werd een avond met spanning buiten op het terras juist een onverwacht gezellige avond binnen in de Beurs.

Over de auteur

Roosmarijn Withag

Mijn naam is Roosmarijn Withag (2006) en ik ben eerstejaars journalistiek student aan de SvJ in Utrecht. Ik schrijf voornamelijk over maatschappelijke en culturele vraagstukken voor SvJ media binnen Utrecht centrum. Verder ben ik nieuwsgierig en opzoek naar nieuwe ideeën. E-mailadres: roosmarijn.withag@student.hu.nl Telefoonnummer: 06-20495847