WOERDEN – De nieuwe Sinterklaasfilm ‘Soof’s Pieten Laat De Dromen Maar Komen’ draaide deze vrijdag nog maar voor het eerst, maar is nu al een groot succes. Hierdoor komt de vraag op: Is Woerden klaar voor nog meer van deze lokale filmproducties? In de bioscoop van Woerden, AnnexCinema, werd deze vrijdag de film voor het eerst gedraaid. De kaartverkoop loopt, net als 2 jaar geleden bij de eerste Soof’s Pieten film, erg goed volgens de bioscoop.
Het bijzondere aan deze film is dat hij alleen in Woerden is gefilmd en nergens anders. Volgens Patrick, de woordvoerder van AnnexCinema zijn Sinterklaasfilms elk jaar heel erg populair in de bioscoop, dus een Woerdense Sinterklaasfilm al helemaal. “Daarnaast is de organisatie van Soof’s Pieten heel erg betrokken en zichtbaar in Woerden. Met tal van lokale partners die een bijdrage hebben geleverd aan de film en een uitgebreide marketingcampagne zorgen ze dat niemand in Woerden en omstreken om Soof’s Pieten heen kan”.
Voor Woerden is dit dus niet de eerste Sinterklaasfilm, want het eerste deel van deze film kwam al eerder in de bioscoop. Misschien dat door het succes van deze tweede film er nog meer lokale filmproducties op gang zullen komen. Patrick vertelde mij “Of er nog meer regionale films zullen verschijnen valt moeilijk te zeggen. Wij staan als AnnexCinema in ieder geval altijd ervoor open om te kijken wat de mogelijkheden zijn”.