Woerden

Selecteer Pagina

Actie SchoenDoen was een succes: hoger aantal aanmeldingen dan verwacht

Actie SchoenDoen was een succes: hoger aantal aanmeldingen dan verwacht

WOERDEN – De jaarlijkse actie SchoenDoen van de Raad van Kerken is dit jaar weer succesvol verlopen. Dit jaar heeft de Raad van Kerken 290 kinderen blij kunnen maken met nieuwe winterschoenen. De actie is bedoeld ter ondersteuning van gezinnen die dit soort uitgaven zelf niet kunnen doen. 

 

Sinds 2015 helpt de actie SchoenDoen elk jaar kinderen aan nieuwe winterschoenen. Meestal krijgt de Raad van Kerken tussen de 210 en 215 aanmeldingen, maar dit jaar waren het er 350. Door het hoge aantal aanmeldingen kon er maar een budget van veertig euro gegeven worden, terwijl dit eerst vijftig was. 

 

Ondanks het grote aantal aanmeldingen zijn sommige ouders de vouchers niet op komen halen. De Raad van Kerken merkt dat er schaamte hangt rondom het nodig hebben van deze vouchers en dat ouders hierdoor soms liever wegblijven. 

 

De schoenenwinkels Ziengs en Nelson hebben bijgedragen aan deze actie. De vouchers die de Raad van Kerken aan de ouders levert kunnen bij deze twee winkels ingeleverd worden voor een paar nieuwe winterschoenen, en wordt er door de schoenenwinkels ook extra korting gegeven. 

 

De actie levert elk jaar weer dankbare reacties op. ‘’Een van de families heeft 7 kinderen. Elk jaar komt die man met een doosje chocola als bedankje’’, zegt Lies Melse. Zij werkt sinds 2017 jaarlijks aan deze actie mee. “Mensen zijn gewoon heel blij dat ze überhaupt winter schoenen kunnen kopen.’’

 

Over de auteur

Camila Doest

Ik ben Camila Doest en ik ben student journalistiek aan de Hogeschool Utrecht. Ik ben nieuwsgierig en wil graag verschillende verhalen van verschillende mensen de wereld in brengen. Ik maak op dit moment nieuws in Woerden en mijn producties worden gepubliceerd bij Svjmedia. Bij vragen of als u een nieuwsfeitje heeft waar ik over moet schrijven, mail camila.doest@student.hu.nl.