Amersfoort

Selecteer Pagina

Ouder worden in Amersfoort: hoe ouderen nu al nadenken over hun toekomst

Ouder worden in Amersfoort: hoe ouderen nu al nadenken over hun toekomst

 

Voor dit interview sprak ik met een oudere inwoner van Amersfoort in het kader van de Nationale Ouderendag. Geïnspireerd door het recente Rijksoverheid-artikel over het belang van praten over later gingen we samen in gesprek over hoe zij ouder worden ervaart. We hebben het gehad over wat ze belangrijk vindt in het wonen en leven hier in het verzorgingshuis Het Seminarie en hoe zij kijkt naar verdere ondersteuning voor ouderen in de toekomst.

In het gesprek deelt ze haar persoonlijke ervaringen. Zo vertelt zij over haar keuze om zelfstandig te blijven wonen op haar eigen manier en hoe ze nadenkt over haar toekomst en de toekomst van de ouderenzorg. Het interview geeft zo een inkijk in hoe het is om nu al actief te kiezen voor zelfstandigheid en vrijheid terwijl je ouder wordt.

Over de auteur

Lotte Lucas

Ik ben Lotte Lucas, geboren en getogen in Amsterdam. Van jongs af aan heb ik al een brede nieuwsgierigheid, ik wil het liefst alles ontdekken en begrijpen. Reizen geeft me dat gevoel van vrijheid en avontuur, maar ook dichtbij huis vind ik het belangrijk om verhalen te vinden die me raken. Ik hou van bakken (met wisselend succes, maar altijd met plezier), ben een echte film­liefhebber en boekenworm. Positief nieuws vind ik heel belangrijk, omdat ik geloof dat verhalen niet alleen problemen moeten blootleggen, maar ook hoop en inspiratie kunnen geven.