SvJ media

Selecteer Pagina

Studenten SvJ doen mee aan EUfactcheck projectweek

Studenten SvJ doen mee aan EUfactcheck projectweek

Studenten SvJ doen mee aan EUfactcheck projectweek

SvJ-studenten gaan van 12 tot 17 mei samen met internationale studenten en docenten, politieke en maatschappelijke uitspraken factchecken. De projectweek van het EUfactcheck Elections Lab wordt georganiseerd in het kader van de aankomende Europese verkiezingen. Ruim 40 studenten en 12 docenten doen mee, vanuit 10 verschillende Europese universiteiten. De groep van de SvJ bestaat uit 5 studenten. 

door | 13 04 2024, 10:04 | Uitblinkers

BIP Programma, Cluj-Napoca

Zondag was het welkom-event waarbij een deel van de studenten ging jeu-de-boulen Foto: Carien Touwen

Eén van de vijf studenten die meedoet vanuit de SvJ is eerstejaarsstudent Ramses Kalse, die zijn interesse in internationale politiek en de Europese Unie naar voren brengt als motivatie voor zijn deelname aan de projectweek. ‘Het eerste jaar van journalistiek is leerzaam, maar je bent wel alleen lokaal bezig. Ik heb eigenlijk meer interesse in internationale politiek en de Europese Unie, waardoor dit wel een mooie kans is.’

Tijdens de projectweek gaan studenten uitspraken factchecken die worden gedaan door kandidaten voor de aankomende verkiezingen van het Europees Parlement. ‘Ik hoop met het factchecken mensen te kunnen informeren wat er daadwerkelijk speelt in de Europese politiek’, legt Ramses uit. ‘Ik vind eigenlijk dat er in de nationale media heel weinig te horen is over het Europese Parlement en zijn beslissingen, terwijl het wel veel invloed heeft op het dagelijkse leven. Je hoort sneller over iets wat zich in de Verenigde Staten afspeelt, dan over iets wat zich in de Europese Unie afspeelt, terwijl dat wat mij betreft eigenlijk belangrijker is.’

Naast het researchen en factchecken zullen er ook verschillende gastcolleges plaatsvinden en zijn er gezamenlijke uitjes gepland voor de internationale studenten, zoals een kanotocht door de grachten van Utrecht. Ramses kijkt ook uit naar de kans om ideeën uit te wisselen en samen te werken met mensen uit verschillende culturen. ‘Het lijkt me heel mooi en interessant om met een groep studenten uit verschillende landen te leren over Europese aangelegenheden, politiek en het factchecken’, zegt hij enthousiast.

Hoewel Ramses toegeeft dat hij nog niet veel ervaring heeft met het checken van uitspraken, is hij vastbesloten om alles eruit te halen wat mogelijk is. ‘Ik heb het echt nog nooit gedaan, dit is de eerste keer’, vertelt hij. ‘Maar daarom hoop ik er dan ook veel over te leren en dan uiteindelijk met de andere studenten een mooi eindresultaat af te leveren.’

Het eindresultaat van de inspanningen van de groepen studenten zal tijdens de week van de Europese verkiezingen gepubliceerd worden op de website van het project EUfactcheck. 

Over de auteur

Wessel In den Bosch

Ik ben 18 jaar oud en studeer journalistiek aan de Hogeschool Utrecht. Momenteel werk ik aan producties voor SVJ Utrecht West. In mijn artikelen benader ik graag maatschappelijk relevante onderwerpen op een creatieve en objectieve manier. Door mijn brede interesse richt ik me dan ook graag op veel diverse onderwerpen. Als journalist ben ik bedreven in het snel formuleren van krachtige vragen, waardoor ik vaak word geprezen als een goede interviewer. Mijn doel zal altijd zijn om met betrouwbare en objectieve journalistiek een positieve impact te hebben op de wereld.