SvJ media

Selecteer Pagina

Aankondiging nieuw honoursprogramma: ‘Duiden met Donuts, de USA Elections’

Aankondiging nieuw honoursprogramma: ‘Duiden met Donuts, de USA Elections’

Aankondiging nieuw honoursprogramma: ‘Duiden met Donuts, de USA Elections’

Met een talkshow is het nieuwe honoursprogramma over de Amerikaanse verkiezingen aangekondigd onder leiding van promovendus en HU-docent Sebastiaan van der Lubben. ‘Duiden met Donuts: de USA Elections’ wil studenten voorbereiden op de spannende Amerikaanse verkiezingen in november. Het meest bijzondere onderdeel van de honours belooft de verkiezingsnacht op 5 november te worden. Daarin doen de deelnemende studenten de hele nacht radioverslag en maken ze een liveblog.

door | 20 05 2024, 12:05 | SvJ nieuw(s)

BIP Programma, Cluj-Napoca

Foto: Stanzen Jelsma

Een groep gedreven HU-docenten en (oud)bonusstudenten heeft de talkshow voorbereid. Naast Sebastiaan vertellen ook student Lily Sophie Maigret en alumna Roos Verbrugh waarom de Amerikaanse verkiezingen belangrijk zijn voor Nederland en geopolitieke veiligheid. Dit wordt onderstreept door de invloed van Amerika op belangrijke organisaties zoals de NAVO en wereldwijde trends, zoals studentenprotesten en discussies over abortus.

Roos Verbrugh, die als USA-correspondent voor Nieuwsuur werkt, benadrukt het belang van een grondige voorbereiding op de verkiezingen. Ze laat weten actief op zoek te zijn naar nieuwe invalshoeken voor haar verslaggeving, zelfs voordat de verkiezingen plaatsvinden. ‘We zoeken naar een specifieke invalshoek en willen onderzoeken of we deze verkiezingen op een andere manier kunnen verslaan. Dit vergt veel voorbereiding, vooral omdat de debatten al zijn aangekondigd. De Amerikaanse verkiezingen zijn bekend onder Nederlanders en mensen verlangen duiding.’

Zowel Lily als Roos hebben eerder deelgenomen aan het honoursprogramma ‘Duiden met Donuts: de USA Elections’ in 2020. Ze benadrukten het belang van een diepgaande verslaggeving van de Amerikaanse verkiezingen vanwege de mogelijke invloed ervan op Nederland. ‘In Amerika kennen ze de NOS niet. Er is een verschil tussen journalistiek daar en hier. Bronnen moeten echt persoonlijk worden benaderd. Vaak merk ik dat ze ook heel specifiek zijn in hun voorstellen en overtuigingen omdat ze de NOS niet kennen. Je bent in een heel ander medialandschap, en soms geloven mensen niet eens dat je een objectief medium vertegenwoordigt.’

Duiden met donuts
Tijdens het honoursprogramma krijgen studenten de kans om een liveblog bij te houden en tijdens de hele verkiezingsnacht een live radio-uitzending te maken. ‘We zullen verslag doen van de verkiezingsnacht, experts uitnodigen, discussiëren en proberen de historische gebeurtenissen vast te leggen’, legt Sebastiaan uit tijdens de talkshow.

Sebastiaan benadrukt daarnaast ook de waarde van het honoursprogramma voor de toekomstige carrières van de studenten. Hij moedigt studenten met interesse in politiek en verkiezingen aan om deel te nemen aan het programma. ‘Het biedt waardevolle expertise en praktische ervaring die van onschatbare waarde kan zijn voor toekomstige stages, vooral voor diegenen die een stage in Amerika overwegen. Het is een investering in jezelf, een kans om expertise op te bouwen en nieuwe perspectieven te bieden’.

Als je mee wilt doen aan dit honoursprogramma, kun je je aanmelden door een e-mail te sturen naar  sebastiaan.vanderlubben@hu.nl of elvira.vannoort@hu.nl

Over de auteur

Stanzen Jelsma

Passionate, reflective, honest