SvJ media

Selecteer Pagina

Anne Bakker publiceert haar eerste verhaal in het Noordhollands Dagblad

Anne Bakker publiceert haar eerste verhaal in het Noordhollands Dagblad

Anne Bakker publiceert haar eerste verhaal in het Noordhollands Dagblad

Je allereerste artikel publiceren buiten schoolverband, is een bijzonder moment. Zo ook voor tweedejaars Anne Bakker die een zelf gevonden verhaal schrijft voor het Noordhollands Dagblad over schadebestrijding door jager Cees Roos. ‘Ik vind het leuk om verhalen te vertellen die mensen verbazen over iets dat ze nog niet weten.’ Anne is deze week een uitblinker. 

door | 27 05 2024, 12:05 | Uitblinkers

Jager Cees met hond Djim en de geschoten grauwe gans. Foto: Anne Bakker

Het nieuws ligt letterlijk op straat zo ondervindt Anne, en de krant om je verhaal te publiceren is altijd ergens om de hoek. Op bezoek bij haar opa en oma hoort ze over hun vriend en jager Cees Roos. Hij blijkt niet zomaar een jager. Nee, hij is een schadebestrijdingsjager (het doden van dieren om schade te voorkomen). ‘Die term kende ik nog niet, dus werd ik nieuwsgierig.’ Wat blijkt: vooral ganzen zorgen voor veel schade in Noord-Holland. Ze eten en vertrappen de gewassen bij boeren en zorgen voor gevaar bij Schiphol omdat ze in de motoren van vliegtuigen terecht komen. Jager Cees wordt dan ingezet om op verzoek dieren af te schieten. 

Anne woont vlakbij de redactie van het NoordHollands Dagblad in Beverwijk waar ze een sollicitatiegesprek had met redactiechef Hedzer Faber. Als hij vraagt of ik al bezig ben met een verhaal, komt het verhaal van jager Cees op tafel. Faber is direct enthousiast, ook hij houdt van verhalen die zijn lezers verbazen zoals dit. ‘Belangrijk aan een goeie reportage is een ijzersterke eerste zin. Anne begint meteen heel beeldend met hoe de jager zijn dertig jaar oude Landcruiser de polder in stuurt – dan krijg je als lezer het gevoel dat je er bij bent. Of deze alinea: Razendsnel zet Cees zijn jachtgeweer klaar op de kap van zijn auto. Nog geen twee seconden later klinkt er een knal door de polder. ,,Ja, hij ligt.’’ Buiten een mooi onderwerp vond ik het meteen lekker en vlot opgeschreven, we hoefden nauwelijks eindredactie te doen,’ aldus de redactiechef. 

Voor Anne was dit gewoon een hele leuke allereerste publicatie van een productie. ‘Daar droom je natuurlijk van maar dat dit mij zo aan het begin van mijn studie al zou lukken, had ik niet gedacht. Ik vertel het dan ook tegen iedereen!’ Trots deelt Anne het verhaal op haar Linkedin pagina. En, heel professioneel bedankt Anne de chef van de redactie voor de kans en het vertrouwen in haar. Daarnaast doet ze heel slim deze oproep: ‘Ik nodig iedereen in Kennemerland uit om contact met me op te nemen als je een mooi, bijzonder of gek verhaal hebt, of iemand kent die dit heeft. Ik ben altijd op zoek naar nieuwe inspirerende verhalen om over te schrijven. Stuur me gerust een berichtje!’ 

Anne Bakker

Anne Bakker

Wat redactiechef Faber betreft is Anne van harte welkom met een nieuw verhaal voor het Noordhollands Dagblad? ‘Sterker: die opdracht ligt er al. En bij meer SvJ-studenten die bij ons ervaring aan het opdoen zijn als freelancer. Onder wie Joep Tuijn en Floortje Brasser. Daar zijn we heel blij mee, mooi om te zien dat er zoveel enthousiasme en talent in aantocht is.’ 

Anne: ‘Je kan daar gewoon aan de slag! Waarom zou je dat niet doen?’ Behalve een paginagroot verhaal, heeft Anne zelf ook de foto’s gemaakt. Dat noemt ze ook een hele leuke ervaring. Ze vindt het verstandig dat studenten op de SVJ zo multimediaal worden opgeleid. Als Cees de grauwe gans schiet zegt hij bij het maken van de foto: ‘Ik ga die gans niet omhooghouden, het is geen trofee.’ 

Terugkijkend op haar eerste gepubliceerde productie zegt Anne: ‘Ik heb gewoon een goed verhaal gevonden dat ik graag wil delen met de mensen in mijn buurt. Dat is niet eng maar superleuk.’ Natuurlijk heeft ze haar tipgevers (opa en oma) bedankt. ‘Ja, die zijn wel trots. Die hebben het verhaal uitgeknipt en bewaard.’ 

Lees hier het hele artikel van Anne in het Noordhollands Dagblad.

Over de auteur