SvJ media

Selecteer Pagina

SvJ-Media zoekt nieuwe talenten: “The sky’ is in deze redactie echt ‘the limit”

SvJ-Media zoekt nieuwe talenten: “The sky’ is in deze redactie echt ‘the limit”

SvJ-Media zoekt nieuwe talenten: “The sky’ is in deze redactie echt ‘the limit”

Het journalistieke vak leren jonge studenten op school in Utrecht, maar ook steeds vaker in de praktijk. Zoals in de SvJ Media-redactie, waar in het nieuwe schooljaar plek is voor schrijvers, fotografen en camjo’s. Redacteur Wessel in den Bosch Wat je schrijft, wordt ook echt gelezen, dat geeft motivatie.’ 

door | 14 06 2024, 09:06 | SvJ nieuw(s)

De website, LinkedIn-pagina en het Instagram-kanaal van SvJ-Media

Pas in het 3e of 4e jaar Journalistiek gaan studenten op stage bij een mediabedrijf. Daarvoor is er volop praktijkonderwijs in samenwerking met echte opdrachtgevers en zoeken veel studenten een leerzame bijbaan in de media. Op de redactie van svjmedia.nl en de SvJ social kanalen krijgen met name 1e– en 2e jaars de kans om in de praktijk te leren. De schoolwebsite is voor, door en over jonge journalisten en het vak. Vanaf eind augustus komen er een paar plekken vrij in de redactie. Er is behoefte aan schrijvers, fotografen en camjo’s. Eindredacteur Nick Vink: ‘Je gaat aan de slag in een redactie met studenten uit alle jaarlagen van de opleiding, waardoor je onwijs veel van elkaar leert.’ 

De lat
Suzanne Borsboom werkt met veel plezier als redacteur voor SvJ-Media omdat de lat hoger ligt dan in de lessen. ‘Het niveau en de motivatie van de redacteuren zijn hoger. Ik vind het leuk om met gedreven collega’s te werken.’ Redacteur Wessel in den Bosch vult aan: ‘Ik ben vooral trots op twee video’s die ik voor Instagram heb gemaakt: SvJ nacht- en ochtenddieren. Het was mijn eigen idee en de video’s zijn goed bekeken.’
 

Nick pakt zijn kans om het werk als eindredacteur uit te proberen binnen SvJmedia.nl en komt steeds meer te weten over het werkveld. ‘Bij SvJ Media leer je de School voor Journalistiek én het vakgebied van binnen en van buiten kennen.’ Suzanne en Wessel zien de SvJMedia-redactie als een fijne springplank voor hun journalistieke carrière. ‘De redactie van SvJ-Media werkt zoals redacties in het werkveld. Ik maak kennis met de journalistieke wereld, maar wel binnen de veilige muren van de SvJ.’  aldus Suzanne. 

Of Suzanne en Wessel in het najaar ook nog in de redactie zitten, dat hangt ervan af of ze met GO of SLOW beginnen in hun tweede jaar. 3,5 uur per week werken voor SvJmedia.nl in combinatie met GO, is geen handige combinatie. Maar dan is er hopelijk weer een plekje voor hen vrij in januari, want dat beiden graag door willen in de redactie is overduidelijk. Suzanne: ‘Het is lekker om niet aan je hyperlocal te zitten. Je krijgt heel veel vrijheid om onderwerpen aan te dragen, zolang ze maar SvJ gerelateerd zijn. ‘The sky’ is in deze redactie echt ‘the limit’. 

Interesse voor een plek in de redactie van SvJmedia.nl? Mail je motivatie en CV naar de hoofredactie: Ben.Krewinkel@hu.nl en Hella.vanderwijst@hu.nl (zie ook afbeelding) 

Over de auteur