De Bilt

Selecteer Pagina

Boekpresentatie van Herma van der Weide trekt belangstelling in Bilthoven

Boekpresentatie van Herma van der Weide trekt belangstelling in Bilthoven

Foto: Valentina Schönhage

BILTHOVEN – De feestelijke boekpresentatie van Jungeriaans therapeut Herma van der Weide heeft donderdagmiddag tientallen bezoekers naar de Bilthovense Boekhandel getrokken. Tijdens de bijeenkomst sprak van der Weide over de rol van verhalen en literatuur bij persoonlijke ontwikkeling. Bezoekers noemen de presentatie inspirerend.

De presentatie vond plaats op donderdag 7 mei in Bilthoven. Bij de boekpresentatie stond centraal hoe klassieke en moderne literatuur mensen kan helpen richting te geven aan hun leven. Van der Weide gebruikte daarbij het gedachtegoed van de Zwitserse psychiater Carl Jung als uitgangspunt.

Verhalen als hulpmiddel voor zelfreflectie

Tijdens de bijeenkomst vertelde van der Weide hoe verhalen volgens haar kunnen helpen bij persoonlijke vragen en levenskeuzes. Aan de hand van voorbeelden uit romans en mythologische verhalen liet zij zien hoe mensen zichzelf in personages en verhaallijnen kunnen herkennen.

Bezoeker Taira de Graaf uit Bilthoven laat weten dat ze de bijeenkomst verhelderend vond. Zij besloot naar de presentatie te gaan omdat ze geïnteresseerd is in psychologie en literatuur. “Ik verwachtte een gewone boekpresentatie, maar het ging veel dieper dan ik had verwacht.” zegt de Graaf. “Vooral het idee dat boeken je kunnen helpen om patronen in je eigen gedrag te herkennen, vond ik interessant.”

Toenemende belangstelling voor bewustwording

Volgens medewerkers van de Bilthovense Boekhandel groeit de belangstelling voor bijeenkomsten over mentale gezondheid, psychologie en persoonlijke ontwikkeling. Een medewerker van de winkel laat weten dat evenementen rondom persoonlijke ontwikkeling vaak veel bezoekers trekken. “Mensen zoeken steeds vaker verdieping en reflectie. Dat merken wij ook aan de belangstelling voor lezingen en boeken over psychologie.” aldus de medewerker.

Dit is ook zichtbaar in landelijke cijfers. Uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau blijkt dat onderwerpen als mentale gezondheid en persoonlijke ontwikkeling de afgelopen jaren meer aandacht hebben gekregen. Boekhandels en culturele instellingen spelen daarop in met lezingen en evenementen over zelfontwikkeling.

Organisatie tevreden over opkomst

De organisatie kijkt tevreden terug op de bijeenkomst. Volgens medewerkers van de boekhandel was de belangstelling groot en waren vrijwel alle beschikbare plaatsen bezet. Na afloop kregen bezoekers de gelegenheid om vragen te stellen en met elkaar in gesprek te gaan.

 

Tijdens haar boekpresentatie in boekhandel Bilthoven neemt Jungeriaans therapeut Herma van der weide de bezoekers mee op literaire reis door haar nieuwe boek. Het boek bied inzichten en roept nieuwe vragen op. In een videoportret gemaakt door Jade Kemerink vertelt Herma hier meer over.

Over de auteur

Valentina Schönhage

Mijn naam is Valentina schönhage, ik ben 19 jaar oud en ik woon in Badhoevedorp. In 2024 heb ik mijn havo afgerond en na een plezierig tussenjaartje ben ik dit jaar begonnen aan de opleiding journalistiek. Mijn journalistieke interesses liggen voornamelijk bij maatschappelijke kwesties. Ik ben erg sociaal aangelegd en ik vind het leuk om mensen te spreken. Wilt u mij nou ook spreken? Ik ben te bereiken via het volgende e-mail adres; valentina.schonhage@student.hu.nl