De Bilt

Selecteer Pagina

Open Tuinen Dag trekt bezoekers naar kleurrijke tuin in Westbroek

Open Tuinen Dag trekt bezoekers naar kleurrijke tuin in Westbroek

Foto: Valentina Schönhage

WESTBROEK – Vele tuinliefhebbers bezochten afgelopen zaterdag 6 juni de Open Tuinen in Westbroek. De dag werd georganiseerd door Groei & Bloei, waarbij drie inwoners hun tuin open stelde voor bezoekers. In de tuin van Lies Roeks wandelden bezoekers tussen meer dan honderd soorten rozen en nog veel meer kleurrijke bloemen en planten.

Tuin vol kleur

Bij binnenkomst in de tuin van eigenaresse Lies Roeks vallen direct de verschillende kleuren planten op. Er bloeien van oranje tot knalroze bloemen. De tuin blijkt nog veel groter dan vanaf de ingang zichtbaar is. Om de poort in de tuin groeien bloemen omhoog langs de randen. Links in de tuin ligt een klein vijvertje waar een spin op een drijvend blaadje zit. Tussen de bloemen vliegen bijen van plant naar plant. Ook staan er verspreid door de tuin allemaal verschillende kunstachtige beelden. Rondom de tuin ligt een groot weiland.

Volgens eigenaresse Lies Roeks was de tuin vroeger nog heel anders. “Dit was vroeger een weiland.’’ vertelt ze. Ook vertelt Roeks dat de tuin gedurende het jaar steeds verandert. “Als je hier drie weken geleden was geweest, zag de tuin er heel anders uit,” zegt ze. Volgens haar bloeien in elk seizoen weer andere planten, waardoor de tuin er steeds anders uit ziet.

Positieve reacties

Bezoekers wandelen rustig door de tuin en bekijken de bloemen. Ook stoppen ze soms om zelfs even aan de bloemen te ruiken. Vooral de rozen trekken veel aandacht van bezoekers. Roeks vertelt dat mensen daar vaak als eerste over beginnen. Inmiddels groeien er meer dan honderd soorten rozen in de tuin.

Een van de bezoekers is Coby van Sprengen. Via Groei & Bloei hoorde zij over de Open Tuinen Dag. Volgens haar maakt juist de diversiteit van de tuinen de dag zo speciaal. “Het leukste vind ik het persoonlijke van iedereen, die overal weer anders is,” vertelt ze. “Hier zijn het vooral de rozen, maar een andere tuin heeft weer een hele andere inrichting.” Het bezoeken van de tuinen geeft haar een positief gevoel mee naar huis. “Hier word je vrolijk van.”

Plezier en inspiratie delen

De Open Tuinen Dag wordt georganiseerd door Groei & Bloei. Volgens commissielid Elly van de Wiel draait de dag om meer dan alleen bloemen bekijken. De organisatie wil mensen met elkaar in contact brengen en enthousiasme voor tuinieren stimuleren.

“Het belangrijkste van zo een dag is denk ik toch de liefde en het plezier voor het tuinieren met elkaar delen,” zegt van de Wiel. “Maar ook met elkaar over planten praten. Het sociale aspect vind ik heel belangrijk.”

Volgens van de Wiel hopen de organisatoren vooral dat bezoekers genieten van een ontspannen dag. “Wij willen mensen gewoon een mooie dag bezorgen en ze laten inspireren,” zegt ze. “Inspiratie krijg je altijd als je met andere mensen spreekt.”

Geslaagde dag

Dat lijkt op de Open Tuinen Dag goed te lukken. Overal in de tuin raken bezoekers met elkaar in gesprek over de verschillende soorten planten en tuinieren. Terwijl nieuwe bezoekers weer door de bloemenpoort naar binnen lopen, blijven anderen nog even met de eigenaresse kletsen.

 

Benieuwd hoe de Open Tuinen Dag eruitzag? Bekijk de videoreportage van Jade Kemerink.

Over de auteur

Valentina Schönhage

Mijn naam is Valentina schönhage, ik ben 19 jaar oud en ik woon in Badhoevedorp. In 2024 heb ik mijn havo afgerond en na een plezierig tussenjaartje ben ik dit jaar begonnen aan de opleiding journalistiek. Mijn journalistieke interesses liggen voornamelijk bij maatschappelijke kwesties. Ik ben erg sociaal aangelegd en ik vind het leuk om mensen te spreken. Wilt u mij nou ook spreken? Ik ben te bereiken via het volgende e-mail adres; valentina.schonhage@student.hu.nl