Hilversum

Selecteer Pagina

Gemeente en woningcorporatie eens met elkaar over Larenseweg 30

Gemeente en woningcorporatie eens met elkaar over Larenseweg 30

De ingang van het oude kantoorpand op de Larenseweg 30. (Foto: Mees Mens)

Vorige week dinsdag hebben de gemeente Hilversum en Dudok Wonen de anterieure overeenkomst getekend voor het kantoorpand op de Larenseweg 30. De bouwvergunning zal vlug volgen. Het betekent hoogstwaarschijnlijk dat de bouw in de tweede helft van het jaar van start zal gaan.

De plannen

In het gerenoveerde pand zullen 39 sociale huurwoningen en 26 huurwoningen in het middel dure huursegment komen. Ook zal er op de begane grond werkruimte zijn. Het idee is dat starters zich er kunnen vestigen en dat er ruimte gecreëerd wordt voor ondernemingen met een maatschappelijk belang. Hiernaast ligt er een grote nadruk op duurzaamheid en groen. Verder zal er ook een ondergrondse parkeergarage komen.

De gemeente is tevreden met de plannen die gemaakt zijn. Dat is ook niet zo gek, kijkend naar de woningbouwmonitor. In het rapport van oktober vorig jaar, dat inzicht dient te geven op de woningsituatie in Hilversum, staat dat sociale huurwoningen en woningen in het middensegment ontbreken. Hierdoor zijn regels samengesteld voor woningcorporaties zoals Dudok Wonen: nieuwbouwplannen moeten voldoen aan 33% sociale huurwoningen en 50% middel dure segment. Rob van den Boer, projectmanager van de gemeente, laat weten dat de zaken ‘voorspoedig’ lopen.

Bezwaar

Het traject van het pand is niet altijd zo vlekkeloos geweest. Zes bewonersgroepen zijn in het begin van 2023 naar de Raad van State gestapt, omdat ze het niet eens waren met de plannen omtrent de ontwikkel locatie 1221. De bewoners waren van mening dat de nieuwbouw gevolgen zou hebben op de leefbaarheid van de buurt, voornamelijk op het gebied van bevolkingsdichtheid en de vermindering van groen. Ze zijn ermee naar de rechter gegaan en vervolgens naar de Raad van State. De Raad van State oordeelde echter dat het bezwaar van de bewoners niet gegrond was in mei vorig jaar. De plannen hebben lang stilgezeten vanwege het bezwaar. Vragen over de bezwaren wou de woordvoerder van Dudok Wonen niet op ingaan.

VONK in de wijk

Op dit moment zit VONK in de wijk in het pand op de Larenseweg 30. VONK beheert nu al een jaar het leegstaande kantoorgebouw en biedt plekken voor zelfstandigen en organisaties. VONK in de wijk werkt samen met Stichting Leegstand Oplossers Amsterdam (LOLA).

‘Laat het niet leegstaan, maar laat er iets gebeuren,’ zegt Arnoud van den Heuvel, kwartiermaker communicatie van VONK. Hij vindt het jammer dat VONK het pand in de toekomst niet meer zal kunnen gebruiken. ‘Maar in de tussentijd hebben we van alles tot stand gebracht.’ Oorspronkelijk zat VONK op een andere locatie in de buurt, maar daar moest de broedplaats weg omdat het pand snel verslechterde. Tegelijkertijd zat Dudok Wonen opgescheept met het leegstaande pand op de Larenseweg 30. Voor beide partijen kwam het dus goed uit. Van den Heuvel: ‘We wisten al dat we weg moesten toen we hier begonnen. Moet je het daarom niet doen?’ VONK in de wijk is op zoek naar andere locaties. Wel geeft de kwartiermaker aan erg tevreden te zijn met alle kansen die ze gehad hebben.

Over de auteur

Mees Mens

Mees (Amsterdam, 2004), is eerstejaars Journalistiek aan de Hogeschool Utrecht. Hij houdt zich bezig met Hilversum, waarover hij verschillende vormen van media zal publiceren. Hij schrijft graag over mensen en natuur, en is dan ook liever buiten dan binnen.