Hilversum

Selecteer Pagina

Hilversum Actief moet zorgen voor meer bewegende Hilversummers

Hilversum Actief moet zorgen voor meer bewegende Hilversummers

Jong en oud aan het bewegen op activiteiten dag Hilversum Actief op marktterrein Hilversum.

Op 18 mei organiseerde Hilversum Actief voor de elfde keer hun jaarlijkse dag waarbij Hilversummers van alle leeftijd kennis kunnen maken met verschillende sporten en sportverenigingen, muziek, dans en andere leuke activiteiten. Dat meer mensen gaan sporten is belangrijk, want net als in heel Nederland moeten Hilversummers meer gaan bewegen en sporten. 

Hilversum een leven lang actief en vitaal 

In de Sport- en Beweegnota Hilversum 2024-2030 staat dat meer mensen duurzaam in beweging moeten komen. Het doel is om ervoor te zorgen dat uiteindelijk iedereen in Hilversum aan beweging doet. De missie is: Hilversum een leven lang actief en vitaal. Dit is belangrijk want het aantal mensen met overgewicht stijgt is Nederland. In 2022 had 11,4 procent van alle achttienplussers in Hilversum ernstig overgewicht. Het aantal mensen met mentale problemen is in Hilversum meer dan in de rest van Nederland. Bewegen is goed voor de gezondheid en voor je mentale welzijn. Zo zorgt bewegen ervoor dat mensen beter is hun vel zitten en verkleint het zelfs de kans op depressie onder volwassenen. Steeds minder mensen zijn lid van een sportvereniging en dat is zorgelijk.  

Subsidies 

Wat wij heel graag willen is dat jong en oud sport in Hilversum’, vertelt wethouder Floris Voorink van Economie en Cultuur in Hilversum, want een feit is wel, dat blijkt uit alle cijfers, dat mensen die op vroege leeftijd sporten dat doorgaans ook blijven doen. Mensen die dat van huis uit niet meekrijgen, die dus niet opgroeien in een gezin waar veel gesport wordt, dat op latere leeftijd ook niet gaan doen.’ Activiteitendag Hilversum Actief wordt ondersteunt door de gemeente Hilversum met subsidies en organisatie dus is echt een onderdeel van de nota, legt Voorink uit. In de Sport- en Beweegnota is een van de doelen om inwoners op een laagdrempelige manier kennis te laten maken met sport en bewegen. ‘We willen kinderen laten zien wat er is en daarom doen we het hier op de markt in Hilversum, zodat mensen die hier op hun vrije zondagmiddag naartoe gaan om spijkerbroeken te kopen of die op een terrasje gaan zitten ook even gaan kijken wat hier gebeurt’, legt Voorink uit. Zo probeert de gemeente alle Hilversummers aan te spreken en niet alleen de mensen die al sporten. Er is namelijk volgens Voorink heel veel te doen in Hilversum maar tegelijkertijd weten volgens hem maar weinig mensen dit. ‘We hebben wel echt werk te verrichten’, geeft Voorink toe over de rol van de gemeente hierin. 

Kansen voor sportverenigingen 

‘Dit evenement is een kans voor verenigingen, sport en cultuur aanbieders om jezelf te presenteren, profileren en om vrijwilligers te werven. Voor inwoners is het een kans om dingen uit te proberen en om even met verenigingen te praten over hoe het daar werkt,’ legt Yvonne van der Lange, eindverantwoordelijke van Hilversum Actief.  

Sophie Puik is al jaren lid van American Hurricanes verteld waarom ze op de dag staan: ‘We staan hier om onze fantastische sporten te delen. Ik denk dat dat het mooiste is’. ‘Sporten is vooral gewoon goed voor je’, legt Puik uit, ‘en dan teamsport vooral. Dat helpt echt voor verantwoordelijkheidsgevoel aan je team om op te komen dagen want je moet trainen je moet op elkaar afgestemd te zijn.’

Over de auteur

Cara Vissers

Cara Vissers (4 november 2005) komt uit Eindhoven en studeert aan de School voor Journalistiek. Sinds kleins af aan houdt ze al van schrijven en de afgelopen jaren is haar interesse in de journalistiek alleen maar gestegen. Ze luistert graag naar true-crime podcasts en verhalen van mensen, kijkt graag het nieuws, films en documentaires over maatschappelijke onderwerpen en culturen. Cara maakt nieuws over de regio Utrecht-Noord.