Eurostar Amsterdam – Londen hervat, maar niet voor lang

Eurostar Amsterdam – Londen hervat, maar niet voor lang

De rechtstreekse trein van Amsterdam naar Londen is een van de beste internationale treinverbindingen die we in Nederland hebben. In iets minder dan 4 uur tijd reis je normaliter met de zogeheten Eurostar naar het centrum van Londen.

Sinds een half jaar was die directe treinverbinding er alleen niet. Omdat er werkzaamheden werden verricht op Amsterdam centraal moesten reizigers naar Engeland verplicht overstappen op station Brussel, om daar een beveiligde paspoortcontrole te doorlopen. Die controle kon tijdens de werkzaamheden niet op het station in onze hoofdstad worden gedaan. De werkzaamheden op centraal zijn sinds deze week even klaar, dus kan er gebruik worden gemaakt van een gloednieuwe, moderne terminal. Het voordeel van deze nieuwe hal is echter maar kort te benutten de komende tijd, want van eind maart tot eind april gaan er nieuwe werkzaamheden van start waardoor reizigers alsnog zullen moeten overstappen op station Brussel, waardoor de reistijd opnieuw weer langer wordt. Deze nieuwe werkzaamheden zullen bestaan uit renovaties aan het perron. Als alle werkzaamheden erop zitten, kunnen uiteindelijk meer reizigers gebruik gaan maken van de Eurostar. Vanaf eind april gaat de capaciteit naar maar liefst 600 passagiers per trein en richting het einde van het jaar moeten dat er zelfs 650 zijn. Ook mikt Eurostar op meer treinen per dag.

Over de auteur

Finn de Winter

Finn de Winter, een enthousiaste 20-jarige beginnende journalist, heeft een diepe passie voor voetbal en misdaadjournalistiek. Hij is gedreven door zijn nieuwsgierigheid en is vastbesloten om boeiende verhalen te ontdekken en te vertellen. Hij droomt ervan om in het buitenland te wonen en te werken, waarbij hij zijn journalistieke vaardigheden in een internationale context wil inzetten. Zijn doel is om de wereld te verkennen en internationale ervaring op te doen in de journalistiek.