Utrecht Zuid

Selecteer Pagina

Sportschool Ongewoon Sterk ziet groei in januari: goede voornemens zorgen voor stijging ledenaantal

Sportschool Ongewoon Sterk ziet groei in januari: goede voornemens zorgen voor stijging ledenaantal

Foto: Femke Booij, Hoograven

HOOGRAVEN- Het ledenaantal van sportschool Ongewoon Sterk is in het nieuwe jaar met 10% gestegen. Mensen met goede voornemens beginnen het jaar sportief. Ongewoon Sterk biedt lessen in gewichtheffen en crossfit aan. In de warming up zijn de sporters druk bezig met het overgooien van ballen, zover mogelijk springen en gewicht tillen.

Terwijl de ene groep leden binnenkomt, gaat de andere groep leden weer weg. Op de achtergrond klinkt muziek en maken de gewichten geluid als ze op de grond terecht komen. Iedereen heeft sportkleding aan en zet zijn of haar waterfles op de grond. De warming up is in volle gang. Op de grond is een jongen bezig met opdrukken. Hij heeft zweetdruppels op zijn gezicht en ademt hard. De geur van hardwerkende mensen is te ruiken. Iedereen is geconcentreerd bezig met zijn of haar training.

Ongewoon Sterk begon 10 jaar geleden als de eerste sportschool gewichtheffen in Utrecht en breidde vier jaar geleden uit met crossfitlessen. De lessen bestaan uit kleine groepen van ongeveer acht deelnemers en worden dagelijks gegeven. Mede-eigenaar Tineke van der Meulen vertelt over een bijzondere ervaring in de nacht van oud en nieuw. “Ik zag een aanmelding om 03:00 uur s nachts voorbijkomen,” zegt ze lachend. Ongewoon Sterk telt nu 450 leden. Ondanks dat er leden bijkomen, merken de leden er zelf weinig van. ‘’Maar je moet wel op tijd inschrijven, anders zitten de lessen vol’’, vertelt lid van gewichtheffen Marlous Hagelstein.

In april wordt een verdere stijging van het ledenaantal verwacht, vertelt Tineke. Het begint dan namelijk mooi weer te worden, wintertijd is voorbij, dus mensen willen er dan goed uit zien. Mensen beginnen vaak met sporten in januari vanwege de goede voornemens om gezond fit te blijven. ‘’Het nieuwe jaar is een nieuwe motivatie maar persoonlijk heb ik die motivatie ook in oktober en november’’, aldus Marlous.

Ondertussen is de groep inclusief Marlous druk bezig met lopen met gewichten in de hand. Ze loopt van de ene kant naar de andere van de sportschool en terug. Gevolgd door zeven andere leden kruipen de sporters op de grond op handen en voeten.

Ook ervaren sporters hebben goede voornemens. ‘’Ik wil graag meer aandacht bij mijn training houden en ik wil mijn resultaten gaan bijhouden’’, vertelt Marlous. Eigenaar Tineke heeft ook haar goede voornemens dit jaar. ‘’Mijn doelen van dit jaar zijn meedoen aan een wedstrijd gewichtheffen en een tweede locatie openen in Bilthoven van Ongewoon Sterk. Aankomende zaterdag is de housewarming van de nieuwe sportschool’’, aldus Tineke.

De volgende groep komt binnen en legt hun sporttassen op de bankjes. De groep van Marlous is klaar en kletst nog wat na met elkaar. Een aantal leden haalt nog een kop koffie of thee bij de bar naast de fitnessruimte. Aan de bar zit een trainster. ‘’Ik wil wel even met jou kletsen’’, zegt Marlous tegen haar. Er zijn lachende en bezwetende gezichten te zien bij de groep. ‘’Nog 1 kop koffie, dan ga ik’’, roept een van de leden vrolijk.

 

Over de auteur

Femke Booij

Femke Booij (2003), studeert journalistiek op de Hogeschool Utrecht. Ze is dol op padellen, de sportschool, zingen en gezelligheid. Wat zij graag wil bereiken in haar journalistieke carrière is het maken van een kleine documentaire over een maatschappelijk onderwerp. ‘’Elk persoon heeft een eigen verhaal, dat maakt het interessant’’. Misdaadjournalistiek trekt ook de aandacht. Femke haar favoriete podcasts zijn Veroordeeld en De Gifdode.