ZEIST – Marieke Koekkoek, partijlid van Volt Nederland, verscheen afgelopen Prinsjesdag in een volledig tweedehands outfit. Met deze kleding wil ze laten zien dat duurzame mode stijlvol is en dat hergebruik juist leuk kan zijn. Marianne Schimmel, vrijwilliger bij kringloop De Markt in Zeist, houdt zich al heel haar leven lang bezig met recyclen van kleding, meubels en meer. Zij vindt de actie van Koekkoek fantastisch.
Door middel van een post op haar Instagram-account vertelt Koekkoek over deze campagne. Haar outfit is uitgekozen door Leger des Heils’ ReShare, dat kleding inzamelt voor dak- en thuislozen en tegelijkertijd het plezier van het hergebruiken van kleding benadrukt. Zelf voegt mevrouw Koekkoek daaraan toe de tweedehands outfit te dragen als protest tegen fast fashion.
Marianne Schimmel ziet de media-aandacht die de tweedehandsmarkt krijgt door het bericht van Koekkoek als iets fantastisch. Marianne is vanaf haar pensioen werkzaam als vrijwilliger bij kringloop De Markt, heeft samen met haar man een eigen brocante en vertelt ze zelf ook veel tweedehands te winkelen: ‘Het enige wat bij mij thuis nieuw is, is het matras. Voor de rest geloof ik dat bijna alles tweedehands of ouder is.’ Schimmel kiest er al jaren bewust voor om tweedehands te kopen, niet alleen omdat het beter is voor klimaat en natuur, maar vooral om de ervaring van het kringloopshoppen. Daarbij deelt ze deze liefde met haar man. ‘We houden alle twee van oude spullen. Daarbij komt het zoeken, vinden en prijs bepalen van echte parels. En het belangrijkste, ervan genieten.’
In het audio-interview hieronder is collega Hannah Bosch te horen in gesprek met Marianne Schimmel, vrijwilliger bij kringloopwinkel Zeist, in gesprek over de verandering van de tweedehandsmarkt.