Amersfoort

Selecteer Pagina

Lepeltje Lepeltje verandert Amersfoort in ontmoetingsplek voor jong en oud: van eerste date tot familie-uitje

Lepeltje Lepeltje verandert Amersfoort in ontmoetingsplek voor jong en oud: van eerste date tot familie-uitje

AMERSFOORT – Op het Burgemeester Brouwerplantsoen in Amersfoort trekt foodfestival Lepeltje Lepeltje dit pinksterweekend honderden bezoekers die niet alleen komen voor streetfood en muziek, maar vooral voor een ontspannen uitje met vrienden, familie of een date. Bezoekers en standhouders zeggen dat de informele sfeer en het gezamenlijke karakter het festival tot een plek maken waar mensen makkelijk blijven hangen en contact maken met anderen.

Tussen de foodtrucks hangt de geur van vers bereide gerechten uit verschillende keukens. Over het terrein lopen bezoekers met borden eten en drankjes in hun hand. Sommigen zoeken een plek aan lange houten tafels, anderen zitten op het gras of blijven staan bij de verschillende eetkramen. Op de achtergrond draait muziek en klinkt geroezemoes van gesprekken. Het terrein oogt als een open ontmoetingsplek waar groepen, stellen en families door elkaar bewegen.

Volgens Bart, die achter een cocktailbar werkt op het festival, draait Lepeltje Lepeltje vooral om die ontspannen sfeer. Hij staat er voor het vijfde jaar en noemt het een soort thuiswedstrijd. “Ik beschrijf het vaak als: ouders komen met hun kinderen, die gaan spelen en zelf halen ze een kan wijn en een kan limo. En dan komen ze de dag wel door,” zegt hij. Volgens hem blijven veel bezoekers langer hangen dan ze vooraf verwachten.

Bart ziet ook dat het festival mensen met elkaar in contact brengt. “Het is best wel vaak dat mensen alleen komen. En dan zie ik ze weer met andere bezoekers praten en samen een ronde doen bij de bar,” vertelt hij. Soms blijven vaste bezoekers zelfs meerdere dagen terugkomen. “Er zit hier een meneer die het hele weekend al bij de bar zit en met iedereen een praatje maakt,” zegt hij lachend.

Voor hemzelf voelt het festival vertrouwd. Hij werkt met collega’s die hij goed kent en noemt dat een belangrijk verschil met andere evenementen. “Ik heb het gevoel dat ik hier met vrienden werk,” zegt hij.

Bezoekers Alexandra en haar vriend, die anoniem wil blijven, lopen het festival op nadat ze het toevallig zien tijdens een bezoek aan de stad. Beiden vinden het direct een geschikte plek voor een ontspannen date. “De vibe is heel fijn, het is lekker weer, dus zeker een goede dateplek,” zegt Alexandra. Volgens hen is vooral de vrijheid op het terrein belangrijk. “Je kan kiezen wat je wil eten en zitten waar je wil. Dat maakt het veel relaxter dan een restaurant,” zegt haar vriend.

Ook een vriendinnengroep die het festival bezoekt, ziet Lepeltje Lepeltje als een laagdrempelig uitje. “Lekker zonnetje, lekker eten en een van de eerste festivalletjes van het seizoen,” zegt Sophie. De groep kent elkaar via werk en spreekt af in Amersfoort omdat het centraal ligt voor iedereen. “Eten en gezelligheid gaan hier gewoon samen,” zegt een van hen. Ondanks dat ze nog maar net op het terrein zijn, valt de ontspannen sfeer meteen op. “Ik ben vandaag echt heel relaxed,” zegt Merleau.

Een gezin van zes personen benadrukt vooral hoe geschikt het festival is voor verschillende leeftijden. De groep bestaat uit ouders en drie kinderen: Rivano, Michelle en Davinya, samen met de ouders Miranda, Gaby en John. Zij zien Lepeltje Lepeltje als een ideaal familie-uitje, omdat iedereen iets kan doen. “De kinderen kunnen spelen en rondlopen en wij kunnen gewoon even zitten met een drankje,” zegt een van de ouders.

De kinderen noemen vooral de speelmogelijkheden als hoogtepunt. Op het terrein staan onder andere een pingpongtafel en een airhockeytafel, en er is ruimte om vrij te spelen. “Je mag hier gewoon overal spelen en rondrennen,” zegt Michelle enthousiast. Ook de muziek en het eten vallen in de smaak. Bij een Jamaicaans eetkraampje waar barbecuegerechten worden geserveerd, klinkt vrolijke muziek die volgens het gezin bijdraagt aan de sfeer. “Het is gewoon heel gezellig en overal gebeurt iets,” zegt Davinya.

De ouders benadrukken dat het festival juist daardoor ontspanning biedt. Terwijl de kinderen zich vermaken, kunnen zij zelf rustig rondlopen of iets drinken. “Het is echt een fijne dag samen, zonder dat je overal over hoeft na te denken,” zegt een van hen.

Wat in alle gesprekken terugkomt, is dat Lepeltje Lepeltje meer is dan alleen een foodfestival. Bezoekers blijven langer dan verwacht, schuiven makkelijk aan bij anderen en zoeken niet alleen hun eigen groep op. Het terrein verandert zo in een plek waar eten, muziek en ontmoeting vanzelf in elkaar overlopen.

Wanneer de middag langzaam overgaat in de avond, blijven de tafels vol en de gesprekken doorgaan. Tussen de muziek, het eten en de volle grasvelden blijft dezelfde indruk hangen: Lepeltje Lepeltje is geen kort bezoek aan een festival, maar een plek waar de dag zich uitstrekt tussen mensen die elkaar vaak net iets makkelijker lijken te vinden dan elders.

Over de auteur

Jasmijn Wiegmans

Mijn naam is Jasmijn Wiegmans, ik ben 21 jaar oud en kom uit de gemeente De Ronde Venen. Op dit moment zit ik in mijn eerste jaar van de School voor Journalistiek. Ik heb voor deze opleiding gekozen omdat ik graag bezig ben met wat er speelt in de wereld en van nature erg leergierig en nieuwsgierig ben. Daarnaast vind ik het belangrijk dat nieuws op een eerlijke en betrouwbare manier wordt verteld, zodat mensen de juiste informatie krijgen. Binnen de opleiding spreken zowel de tekstuele als de audiovisuele kant me aan, al merk ik dat mijn interesse tot nu toe nét iets meer uitgaat naar het audiovisuele deel. Tot slot ben ik een sportieve en sociale meid die houdt van gezelligheid en graag onder de mensen is.