SvJ media

Selecteer Pagina

Wie zijn de nieuwe presentatoren van Het Bonusprogramma 2024-2025?

Wie zijn de nieuwe presentatoren van Het Bonusprogramma 2024-2025?

Wie zijn de nieuwe presentatoren van Het Bonusprogramma 2024-2025?

De nieuwe presentatoren van Het Bonusprogramma zijn bekend! Emma, Jaimy, Rick en Quinten zullen volgend schooljaar hun journalistieke vaardigheden inzetten om wekelijks journalisten en mediamakers het hemd van het lijf te vragen.

door | 29 05 2024, 22:05

Nieuwe Bonuspresentatoren. Van links naar rechts: Jaimy, Rick, Emma en Quinten.

Foto’s: Sil Moison

De druk om de laatste deadlines van het jaar te halen, is voor sommige eerstejaars niet de enige spanning die ze voelen. Zij proberen de afgelopen weken de huidige presentatoren van het Bonusprogramma ervan te overtuigen dat zij volgend jaar de microfoon in handen moeten hebben om boeiende gasten te interviewen.

 

Hiervoor moeten de studenten een spannende sollicitatieprocedure doorlopen met drie rondes. Ze moeten onder anderen een introductievideo opnemen en een Bonusuitzending met journalist Thomas Erdbrink voorbereiden. Een heuse afvalrace, waarbij steeds meer studenten te horen krijgen dat ze het niet zijn worden.

Het is dus best knap dat Emma, Jaimy, Rick en Quinten hier doorheen zijn gekomen. Maar wie zijn deze studenten precies?

Nieuwe Bonuspresentator Jaimy Dahmes

Naam: Jaimy Dahmes

Leeftijd: 20 jaar

Woonplaats: Wormer

Eigenschappen: Vrolijk, gemotiveerd en enthousiast

Droomgast: Arjen Lubach

‘Bij bijna elke uitzending van afgelopen jaar ben ik aanwezig geweest. Toen ik de huidige presentatoren aan het werk zag, dacht ik: “Dit wil ik ook.” Maar ik ben me er ook van bewust dat je niet zomaar op die plek komt. Tijdens de sollicitatieprocedure heb ik bij elke ronde mijn uiterste best gedaan.’

En dat pakt goed uit. ‘Toen ik werd gebeld, lag ik op mijn bed. Het duurde naar mijn idee erg lang totdat ik gebeld werd. Maar toen ging mijn telefoon rinkelen, Ids, de huidige presentator, was aan de andere kant van de telefoonlijn. Hij maakte eerst de grap dat ik het niet was geworden. Mijn hart zakte echt in mijn schoenen, maar daarna bleek het gelukkig niet de waarheid te zijn. Het voelt nog onwerkelijk dat ik ben aangenomen. Ik ben er echt enorm blij mee.’

Naast dat Jaimy volgend jaar Het Bonusprogramma gaat presenteren, heeft ze al heel wat andere journalistieke ervaringen opgedaan. ‘Ik ben onder andere nieuwslezer bij een lokale omroep in Purmerend en bij Qmusic.’

Naam: Emma Rosendaal  

Leeftijd: 20 jaar  

Woonplaats: Hellevoetsluis

Eigenschappen: Zorgzaam, sociaal en creatief  

Droomgast: Floortje Dessing  

Nieuwe Bonuspresentator Emma Rosendaal.

‘Tijdens mijn Matchingdag ontdekte ik Het Bonusprogramma, en ik wist meteen dat dit echt bij mij paste. Op het Introkamp raakte ik in gesprek met oud-Bonuspresentatoren, vanaf dat moment wist ik al dat ik dit wilde doen.’

Na drie rondes krijgt ze eindelijk antwoord op die ene vraag: ‘Ik werd opgebeld en ik sprong een gat in de lucht. Nu mijn eerste studiejaar er bijna opzit, voelt interviewen al erg natuurlijk voor mij.’

Nieuwe Bonuspresentator Rick Bronkhoorst.

Naam: Rick Bronkhoorst
 

Leeftijd: 25 jaar

Woonplaats: Apeldoorn
 

Eigenschappen: Enthousiast, extravert en nieuwsgierig.

Droomgast: Helene Hendriks

 

‘Het sollicitatiegesprek voelde best gek aan. Iedereen zit je een beetje aan te gapen en toch stelden ze hele kritische vragen.’

‘Aan het begin van dit schooljaar woonde ik een interview bij op het Mediaplein. Ik wist nog niet precies hoe het in elkaar zat, maar ik wist zeker dat ik het wilde presenteren. Het is een hele eer om grote namen zoals Wilfred Genee te mogen interviewen, en je mag ze ook nog eens alles vragen. Dat is het mooie aan Het Bonusprogramma.’
 

‘Het moment dat ik na de drie sollicitatierondes werd gebeld, was erg spannend. Fien, de huidige Bonuspresentator, belde mij op met het goede nieuws. Ik was enorm blij en stuurde het nieuws direct naar al mijn vrienden.’

‘Ik denk dat ik ben gekozen omdat de presentatoren merkten hoe graag ik het wilde. Ik sprak vaak met Matthew en Fien en maakte duidelijk dat dit mijn droom was. Het heeft zeker geholpen dat ik vanaf dag één mijn enthousiasme liet zien.’

Naam: Quinten Bol

Leeftijd: 20 jaar
 

Woonplaats: Veenendaal

Eigenschappen:  Optimistisch, vrolijk en een echte doorzetter.
 

Droomgast:  Paul de Leeuw  

 

 

Nieuwe Bonuspresentator Quinten Bol.

‘Bij de uitzending van Art Rooijakkers was ik aanwezig. Vanaf dat moment wist ik dat ik dit wilde, ondanks de studievertraging.’

‘Bij mijn aanmelding voor Het Bonusprogramma had ik, zoals iedereen, een video gemaakt. Als feedback van Matthew kreeg ik dat het leek op een ‘fever dream’, maar dan in positieve zin, daar moest ik wel om lachen.’

‘Het moment dat ik werd opgebeld, zat ik met mijn vrienden op een terras in Neude. Maar helemaal relaxt zat ik er niet, want elke seconde keek ik naar mijn telefoon in de hoop goed nieuws te ontvangen. Gelukkig bleek het bericht uiteindelijk positief te zijn. Wat mij het meest aanspreekt aan dit programma, is dat je jezelf en anderen kan laten inspireren.’ 

Vandaag worden de nieuwe Bonuspresentatoren aangekondigd tijdens de uitzending van Janine Abbring. In de Hide-Out wordt het nog feestelijk gevierd.

 

Over de auteur

Amber Weeber

Hoi allemaal! Mijn naam is Amber Weeber, ik ben 18 jaar en journalist bij SvJ Media OnAir. Ik ben gepassioneerd door de journalistiek vanwege de kracht die het heeft om verhalen te vertellen en mensen samen te brengen. Mijn artikelen richten zich voornamelijk op lokale evenementen, menselijke interesseverhalen en de nieuwste ontwikkelingen in de samenleving.